Ananko: Kubok Rossiyada jarayon adolatli o‘tgan
Moskva “Spartak”ining sobiq o‘yinchisi Dmitriy Ananko Rossiya Kubogi guruh bosqichining qur’a tashlash marosimida ishtirok etib, ushbu jarayon haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, qur’a tashlash juda uzoq davom etgan va barcha jarayonlar barchaga munosib tarzda, birinchi urinishda o‘tkazilgan. Ananko “Match TV”ga bergan intervyusida, o‘z tomondan hamma narsa halol va samimiy tarzda amalga oshirilganligini ta’kidlagan. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, ba’zi klublar, jumladan Moskva “Dinamo” jamoasi, qur’a tashlash tadbirining onlayn efirda ko‘rsatilmaganligidan norozi bo‘lgan.
Dinamolik vakillarning fikricha, efirda ko‘rsatilmasligi natijalarida noaniqlik yoki soxtalashtirishlar yuzaga kelishi mumkin edi. Shu sababli ular jarayonning oshkoraligi va ochiqligini ta’minlash zarurligini ta’kidlagan.
Bunday holatlar sport musobaqalarining adolatliligiga shubha tug‘dirishi mumkin. Umuman olganda, qur’a tashlash tartibi tartibli va haqqoniy o‘tkazilgan, deb hisoblanmoqda.

Ananko: Кубок России прошел справедливо
Бывший игрок московского "Спартака" Дмитрий Ананко принял участие в церемонии жеребьевки группового этапа Кубка России и поделился своими мыслями об этом процессе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, жеребьевка длилась очень долго, и все процедуры были проведены достойным образом с первого раза. Ананко в интервью "Матч ТВ" отметил, что с его стороны все было сделано честно и искренне. Ранее стало известно, что некоторые клубы, в том числе команда московского "Динамо", были недовольны тем, что мероприятие жеребьевки не транслировалось в онлайн-эфире.
По мнению представителей "Динамо", отсутствие трансляции могло привести к неясностям или фальсификациям результатов. Поэтому они подчеркнули необходимость обеспечения прозрачности и открытости процесса.
Подобные ситуации могут вызывать сомнения в справедливости спортивных соревнований. В целом, процесс жеребьевки считается организованным и справедливым.