Sobolev Daku transferining bekor bo‘lishiga munosabat bildirdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi hujumchisi Aleksandr Sobolev Mirlin Daku bilan shartnoma imzolanishining amalga oshmasligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daku, 27 yoshda, "Zenit" bilan shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha kelisha olmadi. Sobolevning aytishicha, bu yangilik uning uchun hech qanday alohida his-tuyg‘ularni keltirib chiqarmagan. Sobolevning so‘zlariga ko‘ra, u Murmanskda baliq ovlashda bo‘lgan va u yerda tarmoq va internet yo‘q edi.
Telefonini yoqib qaragach, Daku "Zenit"ga kerak bo‘lib, lekin keyin hammasi bekor bo‘lganini ko‘rgan. U hech qanday kuchli emotsiyalarni his qilmaganini ta’kidlagan. O‘tgan mavsumda albaniyalik hujumchi Mirlin Daku "Rubin" jamoasi safida Rossiya Premer-Ligasining 26 o‘yini davomida 15 ta gol urib, 8 ta golga uzatma bergan.
Transfermarkt portali uning narxini 8 million yevroga baholamoqda. Bu ko‘rsatkichlar futbolchining qanchalik kuchli o‘yinchi ekanini ta’kidlaydi.
Shunga qaramay, uning "Zenit"ga o‘tishi amalga oshmagan. Sobolev bu voqeani oddiy holat sifatida qabul qilgan.

Соболев высказал мнение о отмене трансфера Даку
Нападающий петербургского "Зенита" Александр Соболев высказал свое мнение о том, что подписание контракта с Мирлином Даку не состоялось. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Даку, 27 лет, не смог договориться с "Зенитом" по условиям личного контракта. По словам Соболева, эта новость не вызвала у него никаких особых эмоций. По словам Соболева, он был на рыбалке в Мурманске, где не было связи и интернета.
Когда он включил телефон, то увидел, что Даку "Зениту" нужен, но потом увидел, что все отменилось. Он подчеркнул, что не испытывал никаких сильных эмоций. В прошлом сезоне албанский нападающий Мирлин Даку за "Рубин" в 26 матчах Российской Премьер-Лиги забил 15 голов и отдал 8 голевых передач.
Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 8 миллионов евро. Эти показатели подчеркивают, насколько сильным игроком он является.
Тем не менее, его переход в "Зенит" не состоялся. Соболев воспринял этот случай как обычное явление.