Luis Enrique PSJ g‘alabasidan mamnun qoldi
Fransuzning "Pari Sen-Jermen" klubi bosh murabbiyi Luis Enrike klub jahon chempionati 1/8 final bosqichida o‘z jamoasining g‘alabasi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular MLS vakili "Inter Mayami" jamoasi bilan o‘yinda 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu o‘yinda Joau Neves ikki gol urdi, shuningdek, Ashraf Hakimi va Tomas Aviles (o‘z darvozalariga) bitta gol muallifi bo‘lishdi.
Enrike o‘z fikrlarida, o‘yinni yaxshi boshlaganliklarini, ko‘p imkoniyatlar yaratganliklarini ta’kidladi. Ikkinchi bo‘limda esa imkoniyatlar kamaygan bo‘lsa-da, u jamoaning umumiy o‘yinidan mamnunligini bildirdi va barcha futbolchilarning ruhiy holati to‘g‘ri ekanini aytdi.
Enrike so‘zlari rasmiy FIFA saytida keltirilgan. Keyingi bosqichda "Pari Sen-Jermen" "Flamenqo" va "Bavariya" jamoalari o‘rtasidagi g‘olib bilan chorak finalda o‘ynaydi.
Shunday qilib, fransuz klubi musobaqada yanada yuqori natijaga erishish uchun jiddiy kurash olib boradi. Ularning bu muvaffaqiyati jamoa ichidagi birdamlik va yuqori tayyorgarlik natijasidir.

Луис Энрике остался доволен победой ПСЖ
Главный тренер французского клуба "Пари Сен-Жермен" Луис Энрике высказал свои мысли о победе своей команды в 1/8 финала чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они одержали победу со счетом 4:0 в матче против представителя MLS "Интер Майами". В этом матче Жоау Невеш забил два гола, а также Ашраф Хакими и Томас Авилес (в свои ворота) стали авторами одного гола.
Энрике отметил в своих комментариях, что они хорошо начали игру и создали много возможностей. Хотя во втором тайме возможностей стало меньше, он выразил удовлетворение общей игрой команды и сказал, что моральное состояние всех футболистов в порядке.
Слова Энрике приведены на официальном сайте FIFA. В следующем раунде "Пари Сен-Жермен" сыграет в четвертьфинале с победителем матча между "Фламенго" и "Баварией".
Таким образом, французский клуб будет серьезно бороться за достижение более высоких результатов в турнире. Их успех является результатом единства внутри команды и высокой подготовки.