Dembele Messiga g‘alaba munosabati bilan murojaat qildi
"Parij Sen-Jermen" jamoasining qanot himoyachisi Usmon Dembele Klub jahon chempionati musobaqasining 1/8 finalida "Inter Mayami"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda (4:0) g‘alaba qozonganidan so‘ng Lionel Messiga murojaat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijlik jamoa aniq favorit sifatida o‘z obro‘sini oqlab, barcha savollarni birinchi bo‘limda hal qilib, to‘rtta gol urdi. Yaqinda jarohatidan sog‘aygan Dembele esa o‘yinning 61-daqiqasida maydonga tushdi.
Ushbu o‘yindan keyin fransiyalik futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda Lionel Messiga murojaat qilib, uni barcha davrlarning eng yaxshi o‘yinchisi deb atadi. Dembele Messiga "Seni yana ko‘rish quvonchli, umid qilamanki, sen "Inter Mayami" bilan jahon chempionatida yaratgan tarixingni davom ettirasan", deb yozdi va Leo bilan tushgan suratini joyladi.
Eslatib o‘tamiz, Usmon Dembele va Lionel Messi ilgari "Barselona" klubida birga o‘ynagan. Ularning hamkorligi ko‘plab muxlislarni xursand qilgan va futbol olamida katta iz qoldirgan.

пасмурно ветер 2.5 м/с, СЗ
"Пари Сен-Жермен" защитник Усман Дембеле обратился к Лионелю Месси после победы над "Интер Майами" в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира (4:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижская команда оправдала статус явного фаворита, решив все вопросы в первом тайме и забив четыре гола. Недавно восстановившийся от травмы Дембеле вышел на поле на 61-й минуте игры.
После этого матча французский футболист обратился в социальных сетях к Лионелю Месси, назвав его лучшим игроком всех времен. Дембеле написал Месси: "С тобой снова приятно видеть, надеюсь, ты продолжишь создавать историю с 'Интер Майами' на чемпионате мира", и опубликовал фото с Лео.
Напомним, Усман Дембеле и Лионель Месси ранее играли вместе в клубе "Барселона". Их сотрудничество радовало многих болельщиков и оставило большой след в мире футбола.