Mark Gexi «Livерпul»ga yozda ko‘chib o‘tmoqchi
«Kristal Pelas» jamoasining markaziy himoyachisi Mark Gexi bu yozda «Liverpul»ga o‘tishga qiziqish bildirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha «qizillar» va «bulutqo‘ylar» jamoalari o‘rtasida 24 yoshli futbolchi transferining shartlari bo‘yicha kelishuvga erishilmagan, lekin Gexining o‘zi «Liverpul»dan taklifni qabul qilgan. Anfield Sector ma’lumotiga ko‘ra, Gexi uchun eng muhim jihat – asosiy tarkibda doimiy o‘ynash imkoniyati.
Bu unga kelasi yil yozda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati oldidan Angliya terma jamoasida o‘z o‘rnini saqlab qolishda yordam beradi. «Liverpul» rahbariyati futbolchiga maydonda muntazam ishtirok etish imkonini berishini bildirdi, shuning uchun Gexi Arne Slot boshchiligidagi jamoaga o‘tishni istamoqda. Shu bilan birga, mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Mark Gexi transferni kuchaytirishga shoshilmaydi, agar ikki klub o‘zaro kelisha olmasa.
Transfermarkt portali markaziy himoyachining narxini 45 million yevroga baholamoqda. Gexining o‘tishi «Liverpul» uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda, chunki jamoa yosh va iste’dodli himoyachini qo‘lga kiritishni xohlamoqda.
Bu futbolchining faoliyatida ham muhim bosqich bo‘ladi, chunki u yirik klublardan birida o‘zini sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Transfer jarayoni yaqin haftalarda yanada aniqroq ko‘rinishga ega bo‘lishi mumkin.

Марк Гекси хочет перейти в «Ливерпуль» этим летом
Центральный защитник команды «Кристал Пэлас» Марк Гехи проявил интерес к переходу в «Ливерпуль» этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока что между «красными» и «орлами» не достигнуто соглашение по условиям трансфера 24-летнего футболиста, но сам Гехи уже принял предложение от «Ливерпуля». По данным Anfield Sector, для Гехи самым важным аспектом является возможность регулярно играть в основном составе.
Это поможет ему сохранить свое место в сборной Англии перед чемпионатом мира, который пройдет следующим летом. Руководство «Ливерпуля» заявило, что предоставит футболисту возможность регулярно участвовать в матчах, поэтому Гехи хочет перейти в команду под руководством Арне Слота. В то же время, согласно имеющимся данным, Марк Гехи не спешит с трансфером, если два клуба не смогут договориться.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость центрального защитника в 45 миллионов евро. Переход Гехи ожидается как важное дополнение для «Ливерпуля», так как команда хочет заполучить молодого и талантливого защитника.
Это также станет важным этапом в карьере футболиста, так как он получит возможность попробовать себя в одном из крупных клубов. Процесс трансфера может стать более ясным в ближайшие недели.