Mostovoy: Real Juventusni 2:1 hisobida yutadi
Seshanba kuni kechqurun klublar o‘rtasidagi chempionatning chorak finaliga yo‘l olish uchun so‘nggi joylardan biri uchun "Real" va "Yuventus" jamoalari o‘rtasida muhim o‘yinda maydonga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvga oid o‘z fikrini Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy bildirib o‘tgan. Mostovoyning fikricha, Xabi Alonso boshqaruvidagi "Real" jamoasi "Yuventus"ni mag‘lub etib, AQShda bo‘lib o‘tadigan turnirning chorak finaliga yo‘l oladi. U "Real" jamoasining hozirgi paytda alohida motivatsiyaga ega ekanini, Madriddagi tarkibning Turin jamoasidan kuchliroq ekanini ta’kidlagan.
Shu sababli, Mostovoy o‘yinda hisob 2:1 tomonida ekanligini bildirgan. "Real" va "Yuventus" o‘rtasidagi o‘yin 1 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yinni matn orqali translyatsiya qilish mumkin bo‘ladi.
Chorak finalda g‘olib jamoa "Borussiya" yoki "Monterrey" jamoalaridan biri bilan bahs olib boradi. Ushbu uchrashuv futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalarning kuch bahsini ko‘rsatadi.

Мостовой: Реал победит Ювентус со счетом 2:1
Во вторник вечером команды "Реал" и "Ювентус" выйдут на поле в важном матче за последнее место в четвертьфинале чемпионата между клубами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение по поводу этой встречи высказал бывший футболист сборной России Александр Мостовой. По мнению Мостового, команда "Реал" под руководством Хаби Алонсо победит "Ювентус" и выйдет в четвертьфинал турнира, который пройдет в США. Он отметил, что команда "Реал" в настоящее время обладает особой мотивацией и состав мадридцев сильнее туринского клуба.
По этой причине Мостовой заявил, что в матче будет счет 2:1 в пользу "Реала". Игра между "Реалом" и "Ювентусом" начнется 1 июля в 22:00 по московскому времени. Этот матч будет транслироваться в текстовом формате.
Победитель четвертьфинала встретится с одной из команд "Боруссия" или "Монтеррей". Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков и продемонстрирует силу команд.