Nader Gandri Saudiyalik klublar e’tiborida
Grozni shahrining "Axmat" klubi futbolchisi Nader Gandri Saudiya Arabistonining bir nechta klublarining qiziqish doirasiga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Africafoot portali xabar berdi. Eng faol qiziqish bildirayotgan jamoalar qatorida birinchi diviziondan "Al-Xazm" jamoasi bor.
Shuningdek, 30 yoshli Gandrining Moskva "Dinamo" klubiga o‘tishi ehtimoli ham mavjud. Gandri asosan himoya markazida o‘ynaydi va o‘tgan Rossiya chempionatida 22 ta o‘yinda maydonga tushdi. U 10 ta ogohlantirish oldi va 3 ta gol urdi.
Uning jamoasi play-off o‘yinlari natijasida Rossiya Premer-ligasida qolishga muvaffaq bo‘ldi. Nader Gandri 2024 yil fevralidan buyon Grozni jamoasi tarkibida. Transfermarkt portali uning qadrini 900 ming yevroga baholamoqda.
U balandligi 197 santimetr bo‘lgan himoyachi hisoblanadi. Ushbu futbolchining o‘yin uslubi va tajribasi "Axmat" jamoasiga muhim hissa qo‘shmoqda.

Надер Гандри под вниманием саудовских клубов
Игрок клуба "Ахмат" из Грозного Надер Гандри попал в сферу интересов нескольких клубов Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает портал Africafoot. Среди команд, проявляющих наибольший интерес, есть клуб "Аль-Хазм" из первого дивизиона.
Также существует вероятность перехода 30-летнего Гандри в московское "Динамо". Гандри в основном играет на позиции центрального защитника и провел 22 матча в прошлом чемпионате России. Он получил 10 предупреждений и забил 3 гола.
Его команда смогла остаться в Российской Премьер-лиге благодаря результатам плей-офф. Надер Гандри в составе грозненской команды с февраля 2024 года. Портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 900 тысяч евро.
Он считается защитником ростом 197 сантиметров. Игра и опыт этого футболиста вносят важный вклад в команду "Ахмат".