Bavariya Flamengo ustidan g‘alaba qozondi, PSG bilan o‘ynaydi
“Flamengo” va “Bavariya” klub jahon chempionati doirasida o‘z o‘yinlarini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 29 iyun kuni Mayami shahrida bo‘lib o‘tdi. Play-off bosqichidagi ushbu bahsda “Bavariya” 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida “Flamengo” o‘z darvozaboniga kutilmagan xato qilib, Erik Pulgar zarbasi natijasida hisobni ochishga imkon berdi. Keyinchalik “Bavariya”ning hujumchisi Garri Keyn o‘zining golini urib, jamoasini 2:0 oldinga chiqardi. O‘yinning davomida “Flamengo” jamoasi o‘zini yaxshi ko‘rsatdi va 30-daqiqada Jerson Santos hisobni 1:2 ga keltirdi.
Ammo birinchi bo‘lim yakunida “Bavariya” yana ikki gol urib, hisobni 4:1 ga yetkazdi. “Flamengo” jamoasi hech qachon taslim bo‘lmadi va o‘yinning ikkinchi bo‘limida yana bir marta hisobni yaqinlashtirishga muvaffaq bo‘ldi.
Lekin oxir-oqibat “Bavariya” jamoasi o‘z ustunligini saqlab qoldi va g‘alabani qo‘lga kiritdi. “Bavariya”ning bu yutug‘i ularni klub jahon chempionatining chorak finalida “PSJ”ga qarshi o‘ynash imkonini berdi. O‘yinda “Bavariya” kuchli hujumlari va qat’iyatli himoyasi bilan ajralib turdi.
Shu bilan birga, “Flamengo” ham o‘z harakatlari bilan raqibga qiyinchilik tug‘dirdi, ammo buning uchun yetarli bo‘lmadi. Ushbu o‘yin klub jahon chempionatidagi raqiblar darajasini va o‘zaro kurashdagi muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Бавария одержала победу над Фламенго, сыграет с ПСЖ
Клубы “Фламенго” и “Бавария” провели свои матчи в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра состоялась 29 июня в городе Майами. В этом матче плей-офф “Бавария” одержала победу со счетом 4:2.
В начале матча “Фламенго” допустил неожиданную ошибку своего вратаря, что позволило Эрику Пульгару открыть счет. Позже нападающий “Баварии” Гарри Кейн забил свой гол, вывев свою команду вперед 2:0. В ходе игры команда “Фламенго” показала себя хорошо, и в 30-й минуте Жерсон Сантос сократил отставание до 1:2.
Однако в конце первого тайма “Бавария” забила еще два гола, увеличив счет до 4:1. Команда “Фламенго” никогда не сдавалась и во втором тайме снова смогла сократить разрыв в счете.
Но в конечном итоге команда “Бавария” сохранила свое преимущество и одержала победу. Эта победа “Баварии” дала им возможность сыграть в четвертьфинале клубного чемпионата мира против “ПСЖ”. В игре “Бавария” выделялась своими мощными атаками и настойчивой защитой.
В то же время “Фламенго” также создал трудности сопернику своими действиями, но этого оказалось недостаточно. Этот матч еще раз продемонстрировал уровень соперников на клубном чемпионате мира и важность взаимной борьбы.