Jahon klublarining Klub chempionati musobaqasida 1/8 final bosqichi o‘yinlari davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu bosqichdagi o‘yinlarning yarmi allaqachon o‘tkazilib, to‘rt jamoa keyingi bosqichga yo‘llanma oldi. Shu vaqt mobaynida ikki juftlik shakllandi.
Ulardan biri Palmeyras va Chelsi o‘rtasidagi bahs bo‘lib, ikkinchisi esa PSJ va Bavariya jamoalarining o‘yinidir. PSJ va Bavariya jamoalari o‘rtasidagi raqobat ayniqsa qiziqarli va kuchli kechishi kutilmoqda.
2020 yilda ular Chempionlar Ligasi finalida to‘qnash kelishgan va o‘sha o‘yinda Bavariya jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozongan edi. Klub chempionatining chorak final o‘yinlari 4 va 5 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi.
Hozircha esa 1/8 finalning yana to‘rt uchrashuvi taqvimda mavjud bo‘lib, ular 30 iyun, 1 va 2 iyul kunlari Moskva vaqti bilan o‘tkaziladi. Ushbu bosqichda kechadigan o‘yinlar jahon klublari orasidagi kuchli bellashuvlarga guvoh bo‘lish imkonini beradi.
Klub chempionati muxlislari uchun bu turnir qiziqarli va muhim voqea hisoblanadi. Har bir jamoa o‘zining eng yuqori natijasiga erishish uchun maydonga chiqadi.

Определены пары четвертьфиналов Лиги чемпионов клуба
Половина игр на этом этапе уже сыграна, и четыре команды получили путевки в следующий раунд. За это время сформировались две пары.
Одна из них — это матч между Палмейрасом и Челси, а вторая — игра команд ПСЖ и Баварии. Соперничество между ПСЖ и Баварией ожидается особенно интересным и напряженным.
В 2020 году они встречались в финале Лиги чемпионов, и в той игре команда Баварии одержала победу со счетом 1:0. Четвертьфинальные игры клубного чемпионата пройдут 4 и 5 июля.
Пока что в расписании еще четыре матча 1/8 финала, которые состоятся 30 июня, 1 и 2 июля по московскому времени. Игры на этом этапе позволят стать свидетелями сильных противостояний между мировыми клубами.
Для болельщиков клубного чемпионата этот турнир является интересным и важным событием. Каждая команда выйдет на поле, чтобы добиться своего наилучшего результата.