Barselona klubi Atletik Bilbao jamoasining qanot hujumchisi Niko Uilyamsni sotib olish bo‘yicha kelishuvni imkon qadar tezroq yakunlashni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub La Liga bilan ispan futbolchisining transferini rasmiylashtirish borasida kelishuvga erishishi kerak. Uilyams allaqachon o‘zining o‘tishi uchun rozilik bildirgan.
Directo Gol manbalarining xabar berishicha, Barselonaning asosiy maqsadi bu ishni 13 iyulgacha hal qilishdir. Agar reja bo‘yicha ishlar amalga oshsa, ayni shu kuni Uilyams tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va yangi shartnomaga imzo qo‘yadi. Kataloniya jamoasi uchun eng muhimi shundan iboratki, futbolchi ta’tilini Bilbaoda o‘tkazib, keyin o‘z jamoasiga qaytmasdan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoaga qo‘shilishi lozim. Transfer narxi taxminan 58 million yevro atrofida bo‘lishi kutilmoqda.
Uilyams 12 iyulda 23 yoshga to‘ladi. Bu transfer Barselona uchun kelgusi mavsumda yangi imkoniyatlar ochishi va jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi ko‘zda tutilmoqda.
Hozircha barcha tomonlar ushbu kelishuv ustida faol ishlamoqda va yaqin kunlarda rasmiy e’lonlar berilishi kutilmoqda.

Барселона купит Нико Уильямса до 13 июля
Клуб Барселона планирует как можно скорее завершить сделку по покупке нападающего Атлетик Бильбао Нико Уильямса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб должен достичь соглашения с Ла Лигой по оформлению трансфера испанского футболиста. Уильямс уже дал согласие на свой переход.
По информации источников Directo Gol, основной целью Барселоны является завершение этого дела до 13 июля. Если все пойдет по плану, именно в этот день Уильямс пройдет медицинское обследование и подпишет новый контракт. Для каталонской команды важно, чтобы футболист провел отпуск в Бильбао и затем, не возвращаясь в свою команду, сразу присоединился к команде под руководством Ханса-Дитера Флика. Ожидается, что цена трансфера составит около 58 миллионов евро.
Уильямс 12 июля исполнится 23 года. Этот трансфер предполагает открытие новых возможностей для Барселоны в следующем сезоне и дальнейшее усиление атакующей линии команды.
На данный момент все стороны активно работают над этой сделкой, и в ближайшие дни ожидаются официальные объявления.