Sobiq «Barselona» futbolchisi Xristo Stoychkov «Chelsi» bosh murabbiyi Enzo Mareskaning shikoyatlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan Klublar jahon chempionati chorak final uchrashuvi doirasidagi «Chelsi» va «Benfika» o‘rtasidagi o‘yin ikki soatga to‘xtatildi. Bu qaror asosan momaqaldiroq tufayli qabul qilindi.
O‘yindan so‘ng Enzo Mareska hakamning uzoq vaqt o‘yinni to‘xtatib qo‘yish qarorini keskin tanqid qildi. Stoychkovning so‘zlariga ko‘ra, «Kecha Mareska jahon chempionatidagi yomg‘ir haqida shikoyat qildi.
Ammo biz bunga nima qila olamiz? Infantino yomg‘irni o‘chiradigan pultga ega emas.
So‘nggi paytlarda ular hamma narsadan shikoyat qilishmoqda». «Chelsi» jamoasi o‘yinda «Benfika»ni 4:1 hisobida mag‘lub etdi, gollarning uchtasi esa qo‘shimcha vaqtda kiritildi.
Stoychkov hozirda FIFAda faoliyat yuritmoqda va o‘z fikrini bevosita bildirdi. Ushbu vaziyatda tabiiy hodisani tanqid qilish o‘rinli emas, chunki ob-havo sharoiti o‘yinlarning kechikishiga sabab bo‘lishi tabiiy holatdir.

Stoichkov: Mareska всегда всем недоволен
Бывший футболист «Барселоны» Христо Стоичков прокомментировал жалобы главного тренера «Челси» Энцо Марески. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно состоявшийся матч между «Челси» и «Бенфикой» в рамках четвертьфинала клубного чемпионата мира был приостановлен на два часа. Это решение было принято в основном из-за грозы.
После игры Энцо Мареска резко раскритиковал решение судьи о длительной приостановке матча. По словам Стоичкова, «вчера Мареска жаловался на дождь на чемпионате мира.
Но что мы можем с этим сделать? Инфантино не имеет пульта, чтобы выключить дождь.
В последнее время они жалуются на все». Команда «Челси» выиграла матч у «Бенфики» со счетом 4:1, три гола были забиты в дополнительное время.
Стоичков в настоящее время работает в FIFA и высказал свое мнение напрямую. В данной ситуации критиковать природное явление неуместно, так как погодные условия естественно приводят к задержкам матчей.