Gvardiola: Savio o‘ziga ishonib, yulduzga aylanadi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola qanot hujumchisi Savio haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli braziliyalik futbolchi yaqinda bo‘lib o‘tgan Jahon klublari chempionati doirasidagi «Yuventus»ga qarshi o‘yinda (5:2) yorqin o‘yin ko‘rsatib, bitta gol urdi va samarali uzatma berdi. Gvardiola aytishicha, Savio o‘ziga shunday maqsad qo‘yishi kerak: «Men hal qiluvchi rol o‘ynashni xohlayman, gol urishni va golli paslar berishni istayman».
Shunda u ajoyib futbolchiga aylanishi mumkin. Hozirgi kunda Savio ikkala qanotda o‘ynay oladi, juda tez va taktika jihatidan o‘yinni yaxshi tushunadi.
Shu sababli u jamoamiz uchun muhim o‘yinchi. Men uning o‘yinidan mamnunman, dedi murabbiy.
«Manchester Siti» 1 iyul kuni Saudiya Arabistonining «Al-Xilol» jamoasi bilan 1/8 final o‘yinida maydonga chiqadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00da boshlanadi.
Gvardiola jamoasi bu bahsda g‘alaba qozonib, musobaqada keyingi bosqichga o‘tishni maqsad qilgan. Savio esa o‘zining imkoniyatlarini yanada rivojlantirib, asosiy tarkibda mustahkam o‘rin egallashga intilmoqda.

Гвардиола: Савио, веря в себя, станет звездой
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказал свое мнение о крыле Савио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний бразильский футболист недавно продемонстрировал яркую игру в матче против «Ювентуса» в рамках чемпионата мира клубов (5:2), забив один гол и сделав результативную передачу. По словам Гвардиолы, Савио должен поставить перед собой такую цель: «Я хочу играть решающую роль, хочу забивать голы и делать голевые передачи».
Тогда он сможет стать великолепным футболистом. В настоящее время Савио может играть на обоих флангах, он очень быстр и хорошо понимает тактику игры.
Поэтому он важный игрок для нашей команды. Я доволен его игрой, сказал тренер.
«Манчестер Сити» 1 июля выйдет на поле в матче 1/8 финала против команды Саудовской Аравии «Аль-Хилал». Игра начнется в 04:00 по московскому времени.
Гвардиола поставил перед своей командой цель победить в этом матче и пройти в следующий этап турнира. Савио же стремится развивать свои возможности и занять прочное место в основном составе.