Gallas: Ronaldu jahon chempionatida ko‘z yosh to‘kadi
O‘tgan yillarda taniqli bo‘lgan futbolchi Vilyam Gallas Krishtianu Ronaldu karerasi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik mutaxassisning fikricha, Ronaldu milliy terma jamoasi bilan jahon chempioni bo‘lishi qiyin. U aytishicha, Ronaldu keyingi yil yozda o‘tkaziladigan jahon chempionatida qatnashadi.
Bu turnir unga uchun juda hissiyotli bo‘ladi. Ehtimol, u start tarkibda maydonga chiqmasligi mumkin, lekin zaxiradan o‘yinga qo‘shilishi aniq.
Portugaliya terma jamoasi kuchli ko‘rinadi, ammo Ronaldu orzusini ro‘yobga chiqarishi oson emas. Gallasning so‘zlariga ko‘ra, bularning barchasi ko‘z yoshlariga sabab bo‘lishi mumkin.
Krishtianu Ronaldu ishtirokida Portugaliya terma jamoasining jahon chempionatidagi eng yaxshi natijasi 2006 yildagi to‘rtinchi o‘rin hisoblanadi. Shu sababli, dunyo chempionligini qo‘lga kiritish unchalik oson emas.
Ronaldu o‘zining katta mahorati va tajribasiga qaramay, terma jamoasi bilan eng yuqori muvaffaqiyatga erishishi hali ham murakkab vazifa bo‘lib qolmoqda. Futbol olamida bunday yulduzlarning ham qiyinchiliklarga duch kelishi tabiiy holat.
Zamonaviy futbolda jamoaviy ish va omillar katta ahamiyatga ega bo‘lib, shaxsiy iste’dod har doim yetarli bo‘lmaydi. Shunday ekan, Ronaldu jahon chempionatida o‘zining eng katta orzusini amalga oshirish uchun katta kuch va sabr talab etiladi.

Галлас: Роналду на чемпионате мира прольет слезы
В последние годы известный футболист Уильям Галлас высказал свое мнение о карьере Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению французского специалиста, Роналду будет трудно стать чемпионом мира со своей национальной сборной. Он утверждает, что Роналду примет участие в чемпионате мира, который пройдет следующим летом.
Этот турнир будет для него очень эмоциональным. Возможно, он не выйдет в стартовом составе, но его выход на замену вполне вероятен.
Сборная Португалии выглядит сильной, но осуществить мечту Роналду будет нелегко. По словам Галласа, все это может привести к слезам.
Лучший результат сборной Португалии с участием Криштиану Роналду на чемпионате мира — это четвертое место в 2006 году. Поэтому завоевать титул чемпиона мира не так просто.
Несмотря на свои большие навыки и опыт, Роналду по-прежнему сталкивается с трудностями в достижении наивысших успехов со сборной. В мире футбола естественно, что даже такие звезды сталкиваются с трудностями.
В современном футболе командная работа и факторы имеют большое значение, и личного таланта всегда недостаточно. Таким образом, Роналду потребуется много сил и терпения, чтобы осуществить свою самую большую мечту на чемпионате мира.