Igor Korneyev Barselonadagi birinchi mashg‘ulotini esladi
Sobiq Rossiya terma jamoasi murabbiyi Igor Korneyev o‘zining futbolchilik faoliyatidan bir qancha xotiralarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Barselona"dagi birinchi mashg‘ulotini eslab, shunday dedi: "Kumanga darhol to‘rtburchak maydonda o‘tkazib yubordim, oyoqlari orasidan to‘p o‘tkazdim. U menga oyoqlarimni sindirishga harakat qilishini bilardim.
Keyin esa Ronald bilan har doim safarlarda birga yashardik". Korneyev 90-yillarning o‘rtalarida kataloniyaliklar safida bir mavsum o‘ynagan.
U "Espanol"dan "Barselonaga" o‘tgan, ammo asosiy tarkibda o‘zini ko‘rsata olmagach, Niderlandiya chempionatiga borib, 2003-yilda "NAK Breda" jamoasida faoliyatini yakunlagan. Shu yerda u murabbiylik faoliyatini ham boshlagan va "Feyenoord" yoshlar tarkibida ishlagan.
Uning faoliyati yosh futbolchilarga ta’lim berishdan iborat bo‘lgan. Igor Korneyevning professional futbolchilik hamda murabbiylikdagi tajribasi yosh avlod uchun qimmatli saboqlar beradi.
U har doim jamoaviy ruh va mehnat muhimi haqida gapirgan. Futboldagi faoliyati davomida u nafaqat maydonda, balki maydon ortida ham o‘zini namoyon etgan.
Shuningdek, u o‘z karyerasida turli mamlakatlarda o‘ynab, xalqaro tajriba orttirgan futbolchilardan biri hisoblanadi.

Игорь Корнеев вспомнил о своей первой тренировке в Барселоне
Бывший тренер сборной России Игорь Корнеев поделился несколькими воспоминаниями о своей футбольной карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он, вспоминая свою первую тренировку в "Барселоне", сказал: "Я сразу же пропустил мяч между ногами на квадратном поле. Я знал, что он попытается сломать мне ноги.
А потом мы всегда жили с Роналдом во время поездок". Корнеев играл за каталонцев один сезон в середине 90-х.
Он перешел из "Эспаньола" в "Барселону", но не сумев проявить себя в основном составе, уехал в Нидерланды и завершил карьеру в 2003 году в клубе "НАК Бреда". Здесь он также начал тренерскую деятельность и работал в молодежном составе "Фейеноорда".
Его деятельность заключалась в обучении молодых футболистов. Профессиональный опыт Игоря Корнеева как футболиста и тренера дает ценные уроки для молодого поколения.
Он всегда говорил о важности командного духа и труда. На протяжении своей карьеры в футболе он проявлял себя не только на поле, но и за его пределами.
Кроме того, он является одним из футболистов, которые, играя в разных странах, приобрели международный опыт.