Karpin OFK Belgrad ustidan 4:0 g‘alabani sharhladi
Poytaxtning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin Serbiya klubi “OFK Belgrad”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Dushanba kuni Bratskiy kubogi doirasida bo‘lib o‘tdi va 4:0 hisobida yakunlandi. Karpin o‘yindan mamnunligini aytgan bo‘lsa-da, natija bilan to‘liq qoniqmaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, garchi hisob katta bo‘lsa-da, u yanada yirikroq bo‘lishi kerak edi.
Gol imkoniyatlarini amalga oshirish darajasi qoniqarli emas. O‘yinchilar hali to‘liq tayyor emas, ular jismonan katta yuklama ostida.
To‘liq tayyor bo‘lgach, o‘yinda yaxshilanishlar bo‘lishi mumkin. Bu haqda “Dinamo”ning rasmiy sayti xabar berdi. Shuningdek, Karpin gollaridan birini urgan Yaroslav Gladyshevning imkoniyatlarni samarali amalga oshira olmasligiga ham munosabat bildirdi.
Murabbiyning aytishicha, bunday muammoni hal qilishning yagona yo‘li – ko‘p mashq qilish va mehnat qilishdir. Bu jarayonda boshqa qisqa yo‘l yo‘q. Shu bilan birga, ushbu turnir doirasidagi boshqa uchrashuvda CSKA jamoasi 1 iyul kuni Serbiya klubi “Partizan” bilan to‘qnash keladi.
Turnirning keyingi bosqichlari uchun barcha jamoalar tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar qiziqarli o‘yinlarni kutishmoqda.

Карпин прокомментировал победу 4:0 над ОФК Белград
Главный тренер столичного клуба "Динамо" Валерий Карпин высказал свои мысли о победе в матче против сербского клуба "ОФК Белград". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась в понедельник в рамках Кубка Братского и завершилась со счетом 4:0. Хотя Карпин выразил удовлетворение от игры, он отметил, что не полностью доволен результатом. По его словам, хотя счет и большой, он должен был быть еще более крупным.
Уровень реализации голевых моментов неудовлетворительный. Игроки еще не полностью готовы, они находятся под большим физическим нагрузкой.
Когда они будут полностью готовы, в игре могут произойти улучшения. Об этом сообщает официальный сайт "Динамо". Кроме того, Карпин прокомментировал неспособность Ярослава Гладышева, забившего один из голов, эффективно реализовывать моменты.
По словам тренера, единственный способ решить такую проблему – это много тренироваться и работать. В этом процессе нет других коротких путей. В то же время, в рамках этого турнира в другом матче команда ЦСКА встретится 1 июля с сербским клубом "Партизан".