Samara shahrining "Krilya Sovetov" va "Sochi" jamoalari hujumchi Vladimir Pisarskiy bilan tuzilgan shartnomani bekor qilishi mumkin, agar u garov o‘yinlari bilan bog‘liq ishda aybdorligi isbotlansa. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda yurist Sergey Alekseev ma’lumot berdi. Eslatib o‘tamiz, Pisarskiy "Pari NN" jamoasi bilan o‘tkazilgan turnir o‘yinida bilib turib maydonni tark etgani gumon qilinmoqda. Bu holat uning do‘sti uning o‘z pullarini Volga jamoasining g‘alabasiga garov qilib qo‘yishi bilan bog‘liq. Aleksеevning so‘zlariga ko‘ra, “Sochi” va “Krilya Sovetov” jamoalari futbolchi bilan shartnomani sababli kompensatsiyasiz bekor qilishga haqli.
Bundan tashqari, ikki klub ham futbolchidan ularga yetkazilgan zararni qoplashni talab qilishi mumkin. Shuni ta’kidlash kerakki, Pisarskiy aslida "Krilya Sovetov" jamoasiga tegishli, ammo "Sochi" jamoasiga ijarada o‘ynamoqda. Avvalroq futbolchi poligraf tekshiruvidan o‘tib, aybsizligi tasdiqlangani haqida xabar berilgan edi.

Писарский гаров в конфликте может быть отменен
Команды "Крылья Советов" и "Сочи" из Самары могут расторгнуть контракт с нападающим Владимиром Писарским, если его вина в делах, связанных с азартными играми, будет доказана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил юрист Сергей Алексеев. Напоминаем, что Писарского подозревают в том, что он сознательно покинул поле в матче турнира с командой "Пари НН". Этот случай связан с тем, что его друг поставил свои деньги на победу команды "Волга". По словам Алексеева, команды "Сочи" и "Крылья Советов" имеют право расторгнуть контракт с футболистом без компенсации.
Кроме того, оба клуба также могут потребовать от игрока возмещения ущерба, причиненного им. Следует отметить, что Писарский на самом деле принадлежит команде "Крылья Советов", но играет в аренде за команду "Сочи". Ранее сообщалось, что футболист прошел полиграф и его невиновность была подтверждена.