Harvi Elliot start tarkibda o‘ynashni xohlaydi
«Liverpul» hujumchi yarim himoyachisi Harvi Elliot yana bir Premer liga klubi qiziqish doirasiga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi klub rahbariyatiga o‘z niyatini ma’lum qildi — u start tarkibida muntazam o‘ynashni xohlaydi, ammo «mersisaydliklar» unga bunday kafolat berishga tayyor emas. Jurnalist Grem Beylining xabariga ko‘ra, «Nyukasl» bu vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda.
Avvalroq ingliz futbolchisiga «Brayton» va «Vest Hem» klublari ham qiziqayotgani haqida ma’lumotlar tarqalgan, shuningdek, «RB Leyptsig» va «Chelsi» ham nomlari tilga olinmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Liverpul» Harvi Elliott uchun taxminan 50 million yevro so‘rashi mumkin. Yaqinda ushbu yarim himoyachi yoshlar o‘rtasidagi Yevropa chempionatining eng yaxshi o‘yinchisi deb topildi.
Harvi Elliotning o‘yin maydonidagi faolligi va texnikasi uni jahon futbolida e’tiborga sazovor qilib kelmoqda. Klub ichidagi raqobat va yosh futbolchilarni rivojlantirish siyosati esa uni yangi klub izlashga majbur qilmoqda.
Uning asosiy maqsadi — doimiy asosiy tarkibda o‘ynash va o‘z iste’dodini yanada oshirishdir. Premer liga maydonlarida faoliyatini davom ettirish uchun Harvi Elliot yangi imkoniyatlarni qidirmoqda.

Харви Эллиот хочет играть в стартовом составе
Нападающий полузащитник «Ливерпуля» Харви Эллиот снова попал в сферу интересов еще одного клуба Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист сообщил руководству клуба о своих намерениях — он хочет регулярно играть в стартовом составе, однако «мерсисайдцы» не готовы дать ему такие гарантии. По информации журналиста Грема Бейли, «Ньюкасл» внимательно следит за этой ситуацией.
Ранее также появлялись сообщения о том, что английским футболистом интересуются клубы «Брайтон» и «Вест Хэм», а также упоминаются «РБ Лейпциг» и «Челси». Согласно данным, «Ливерпуль» может запросить за Харви Эллиота около 50 миллионов евро. Недавно этот полузащитник был признан лучшим игроком молодежного чемпионата Европы.
Активность и техника Харви Эллиота на поле делают его заметным в мировом футболе. Конкуренция внутри клуба и политика развития молодых футболистов заставляют его искать новый клуб.
Его главная цель — играть в основном составе на постоянной основе и развивать свои таланты. Для продолжения своей карьеры в Премьер-лиге Харви Эллиот ищет новые возможности.