Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan poytaxtning Dinamo jamoasining Serbiyalik OFK ustidan Bratskiy kubokda qozonilgan ochko farqi bilan g‘alabasiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari o‘yinni 4:0 hisobida yutishdi. Grigoryan fikricha, Dinamo jamoasi juda yaxshi taassurot qoldirdi, ammo OFK jamoasi ko‘rsatgan o‘yini umuman qoniqarsiz edi. U birinchi bo‘limda Karpinning Dinamodagi o‘yin prinsiplari yaxshi namoyon bo‘lganini ta’kidladi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Dinamoning o‘yini Rostovdagi futbol uslubiga o‘xshashdir. Shuningdek, musobaqada Moskvaning CSKA jamoasi va Belgradning Partizan jamoasi ham ishtirok etmoqda. O‘tgan mavsum Rossiya Premyer Ligasi turnir jadvalida Dinamo jamoasi beshinchi o‘rinni egallagan edi.
Bu g‘alaba ularning jamoaviy ish faoliyati va o‘yin uslubining samarali ekanligini ko‘rsatmoqda. Musobaqa davomida jamoaning kuchli tomonlari yanada yaqqol ko‘rinib turibdi.

Динамо проиграл ОФК со счетом 4:0, мнение Григоряна
Футбольный специалист Александр Григорян прокомментировал победу столичной команды Динамо над сербским ОФК в Кубке Братского, одержанную с разницей в очках. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ученики Валерия Карпина выиграли матч со счетом 4:0. По мнению Григоряна, команда Динамо произвела очень хорошее впечатление, однако игра команды ОФК была совершенно неудовлетворительной. Он отметил, что в первом тайме принципы игры Карпина в Динамо были хорошо проявлены.
По словам эксперта, игра Динамо похожа на футбольный стиль Ростова. Также в соревновании участвуют московский ЦСКА и белградский Партизан. В прошлом сезоне команда Динамо заняла пятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Эта победа демонстрирует эффективность их командной работы и игрового стиля. В ходе соревнования сильные стороны команды становятся все более очевидными.