Dinamo Karpinning qo‘l ostida OFKni 4:0 mag‘lub etdi
Futbol mutaxassisi Aleksandr Grigoryan poytaxtning “Dinamo” jamoasining serbiyalik OFK jamoasiga qarshi Bratskiy kubokidagi yirik g‘alabasi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpinning shogirdlari o‘yinni 4:0 hisobida yutdi. Grigoryanning aytishicha, “Dinamo” jamoasi haqida juda yaxshi taassurot qoldiradi, biroq OFK haqida esa salbiy fikrlar mavjud.
Birinchi taymda Karpinning “Dinamo”dagi o‘yin printsiplari yaqqol ko‘rinib turdi. Ularning o‘yin uslubi “Rostov”dagidek ekanligini ta’kidladi.
Bu fikrlarini u “Match TV” telekanalida bergan intervyusida bayon qilgan. Shuningdek, musobaqada Moskva markaziy harbiy kuchlari jamoasi CSKA hamda Belgradning “Partizan” jamoasi ishtirok etayotgani eslatib o‘tildi. O‘tgan mavsum Rossiya Premyer ligasida “Dinamo” jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi.
Bu ko‘rsatkich jamoaning o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilayotganidan darak beradi. Umuman olganda, “Dinamo”ning o‘yini yuqori saviyada bo‘lib, murabbiy Valeriy Karpinning ish uslubi samara berayotganligi ko‘zga tashlanmoqda. Jamoa kelajakda ham muvaffaqiyatlarga erishish uchun kuchli tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Ushbu g‘alaba ular uchun yaxshi bahona va motivatsiya bo‘ldi. Musobaqaning davom etishi bilan boshqa jamoalarning ham o‘yinlari qiziqish bilan kuzatiladi.

Динамо Карпин под руководством победил ОФК со счетом 4:0
Футбольный специалист Александр Григорян высказал свои мысли о крупной победе столичной команды "Динамо" над сербским клубом ОФК в Кубке Братского. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ученики Валерия Карпина выиграли матч со счетом 4:0. По словам Григоряна, команда "Динамо" производит очень хорошее впечатление, однако о ОФК имеются негативные мнения.
В первом тайме принципы игры Карпина в "Динамо" были явно видны. Он отметил, что их стиль игры похож на "Ростов".
Эти мысли он высказал в интервью на телеканале "Матч ТВ". Также было отмечено, что в соревновании участвуют команда Центрального военного округа Москвы ЦСКА и белградский "Партизан". В прошлом сезоне команда "Динамо" заняла пятое место в таблице Российской Премьер-лиги.
Этот показатель свидетельствует о том, что команда стремится укрепить свои позиции. В целом игра "Динамо" находится на высоком уровне, и видно, что стиль работы тренера Валерия Карпина приносит плоды. Команда готовится к будущим успехам.
Эта победа стала для них хорошим поводом и мотивацией. С продолжением турнира игры других команд будут с интересом наблюдаться.