Muhammadjavad Rossiyaga qaytdi, Kislovodskga ketmoqda
Shamil Gazizov, Mahachqaladagi “Dinamo” jamoasi bosh direktori, jamoaning erkin yarim himoyachisi Muhammadjavad Hosseinnezhadning hozirgi joylashuvi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Javad hozirda Moskva shahrida. Oldin u Ozarbayjon orqali uchib o‘tishi mumkin edi, ammo u to‘g‘ridan-to‘g‘ri uchdi.
Seshanba kuni kechqurun u Kislovodsk shahriga jo‘nab ketadi. Bu haqda “Match TV” telekanali rahbari so‘zlarini yetkazdi. Eslatib o‘tamiz, Javad o‘tgan yilda Mahachqala “Dinamo” jamoasiga qo‘shilgan edi.
O‘tgan mavsumda u jami 29 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golli uzatma amalga oshirdi. Uning “Dinamo” bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.
Jamoa rahbari tomonidan berilgan bu ma’lumotlar uning faoliyati va kelajakdagi rejalari haqida aniq tasavvur beradi. Muhammadjavadning jamoaga qo‘shilishi va muvaffaqiyatli o‘yinlari “Dinamo”ning kuchayishiga xizmat qilmoqda.

Мухаммаджавад вернулся в Россию, направляется в Кисловодск
Шамиль Газизов, генеральный директор команды "Динамо" в Махачкале, сообщил о текущем местоположении свободного полузащитника команды Мухаммаджавада Хоссейннежада. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Джавад сейчас находится в Москве. Ранее он мог бы перелететь через Азербайджан, но он прилетел напрямую.
Во вторник вечером он отправится в город Кисловодск. Об этом сообщил руководитель телеканала "Матч ТВ". Напомним, что Джавад присоединился к команде "Динамо" в прошлом году.
В прошлом сезоне он провел в общей сложности 29 матчей, забил три гола и сделал три голевые передачи. Его действующий контракт с "Динамо" будет действовать до середины 2027 года.
Эта информация, предоставленная руководством команды, дает четкое представление о его деятельности и будущих планах. Присоединение Мухаммаджавада к команде и его успешные игры способствуют укреплению "Динамо".