Baltika yozgi transferlarni qoniqarli deb baholadi
Kaliningradning “Baltika” futbol klubi bosh direktori Ravil Izmaylov yozgi transfer ishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, transfer kampaniyasi deyarli yakunlandi va klub uni qoniqarli deb baholamoqda. Yana 1-2 nafar yosh futbolchining jamoaga qo‘shilishi mumkin, ammo asosiy e’tibor yoshlar tarkibiga beriladi. O‘tgan mavsumda “Baltika” Melbet Birinchi liga g‘olibi bo‘ldi va bevosita Premyer-ligaga yo‘l oldi.
Bu yilgi yangi mavsum 18 iyulda start oladi. Premyer-liganing birinchi turida Kaliningrad jamoasi Moskva “Dinamo” jamoasi bilan safarda o‘ynaydi. Klub rahbariyatining maqsadi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishish va jamoaning raqobatbardoshligini oshirishdir.
Transferlar asosan kelajak istiqbollariga qaratilgan bo‘lib, yosh futbolchilarni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratilmoqda. Shu bilan birga, jamoa mutaxassislari o‘z ishini davom ettirib, tarkibni mustahkamlash va o‘yin sifatini yaxshilashga intilmoqda.
Yangi mavsumda “Baltika” muxlislarini yaxshi o‘yin va natijalar bilan xursand qilishni maqsad qilgan.

Baltika оценила летние трансферы как удовлетворительные
Генеральный директор футбольного клуба "Балтика" из Калининграда Равиль Измайлов высказал мнение о летних трансферных работах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, трансферная кампания почти завершена, и клуб оценивает её как удовлетворительную. Возможно, к команде присоединятся еще 1-2 молодых футболиста, однако основное внимание будет уделено молодежному составу. В прошлом сезоне "Балтика" стала победителем Первой лиги Melbet и напрямую вышла в Премьер-лигу.
Новый сезон этого года начнется 18 июля. В первом туре Премьер-лиги калининградская команда сыграет в гостях с московским "Динамо". Цель руководства клуба в новом сезоне - добиться высоких результатов и повысить конкурентоспособность команды.
Трансферы в основном ориентированы на будущие перспективы, особое внимание уделяется развитию молодых футболистов. В то же время специалисты команды продолжают свою работу, стремясь укрепить состав и улучшить качество игры.