Zabolotniy Ibragimovichdan texnika va uslub o‘rganadi
Yangi qoʻshilgan futbolchi Anton Zabolotniy “Spartak” klubining yangi mavsum uchun shartnomasini imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari oʻzining ukilari deb bilgan Zlatan Ibragimovichdan nimani oʻrganishni istashi haqida fikr bildirdi. Zabolotniy aytishicha, Zlatan oʻzining texnikasi bilan ajralib turardi va u ham shunday nafis, chiroyli va samarali oʻynashga intilgan.
U kattaroq hujumchilar uchun Zlatan haqiqiy ramz ekanini ta’kidladi. 34 yoshli futbolchi ilgari Rossiyada bir nechta klublarda, xususan CSKA va “Zenit”da oʻynagan. Endilikda esa “Spartak” jamoasida bitta mavsumga shartnoma imzoladi.
Rossiya chempionati boshlanishiga uch haftadan kam vaqt qoldi. “Spartak” birinchi turda Makhachkala shahridan kelgan “Dinamo” jamoasiga qarshi oʻz maydonida bahs olib boradi.
Zabolotniyning soʻzlariga koʻra, u yangi jamoada oʻz mahoratini koʻrsatishga tayyor va yuksak natijalar kutmoqda. Klub esa yangi mavsumda kuchli oʻyin koʻrsatish niyatida.

Заболотный Ибрагимович изучает технику и стиль
Новый футболист Антон Заболотный подписал контракт с клубом "Спартак" на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал мнение о том, что хочет научиться у Златана Ибрагимовича, которого он раньше считал своим кумиром. Заболотный отметил, что Златан выделялся своей техникой, и он тоже стремится играть так же изящно, красиво и эффективно.
Он подчеркнул, что Златан является настоящим символом для более крупных нападающих. 34-летний футболист ранее играл в нескольких клубах России, в частности, в ЦСКА и "Зените". Теперь он подписал контракт с командой "Спартак" на один сезон.
До начала чемпионата России осталось менее трех недель. "Спартак" в первом туре сыграет на своем поле против команды "Динамо" из Махачкалы.
По словам Заболотного, он готов продемонстрировать свои навыки в новой команде и ожидает высоких результатов. Клуб также намерен показать сильную игру в новом сезоне.