Sobiq «Spartak» jamoasi bosh murabbiyi Oleg Romantsev hujumchi Anton Zabolotniy jamoaga o‘tishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Romantsev fikricha, agar bu qaror jamoaning bosh murabbiyi Deyan Stankovich tomonidan ilgari surilgan bo‘lsa, u holda bu qiziqarli harakat hisoblanadi. Zabolotnining yoshi allaqachon 34 da bo‘lishi Romantsevni bezovta qilmaydi. Romantsev Zabolotnini kuchli, harakatga boy va kurashga chanqoq o‘yinchi deb ta’riflaydi.
Yoshi haqida esa, albatta, u yosh emas, lekin bundan oldin Beskov ham Yartsevni, u 30 yoshga yaqin bo‘lgan paytda, Kostromadan taklif qilgan edi, bu esa ko‘pchilikni hayratda qoldirgandi, deydi u. Romantsev, shuningdek, Stankovichning Zabolotni taklif qilish borasida yaxshi sezgi ko‘rsatgan bo‘lishi mumkinligini ham ta’kidladi. U muxlislarga bu transferni baholashda shoshilmaslikni tavsiya qildi. Rossiya chempionatining birinchi turida «Spartak» Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi. Romantsevning fikricha, yangi hujumchining ishtiroki jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytiradi va muvaffaqiyatga erishishda yordam beradi.

Романтцев положительно оценил трансфер Заболотного в Спартак
Бывший главный тренер «Спартака» Олег Романцев высказал свое мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Романцева, если это решение было предложено главным тренером команды Деяном Станковичем, то это интересный шаг. Возраст Заболотного, который уже составляет 34 года, не беспокоит Романцева. Романцев описывает Заболотного как сильного, активного и жаждущего борьбы игрока.
Что касается возраста, то, конечно, он не молод, но ранее Бесков также приглашал Яртсева, когда тому было около 30 лет, что удивило многих, говорит он. Романцев также отметил, что Станкович мог проявить хороший инстинкт, предложив Заболотного. Он посоветовал болельщикам не спешить с оценкой этого трансфера. В первом туре чемпионата России «Спартак» примет дагестанский «Динамо».
Эта игра станет важным испытанием для команды. По мнению Романцева, участие нового нападающего усилит атакующую линию команды и поможет добиться успеха.