Yuventus Jonathan Daviddan hujumchini oladi
«Yuventus» hujumchi Jonathan David bilan shartnoma imzolashga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. Ma’lumotlariga ko‘ra, Turin klubi 25 yoshli kanadalik futbolchiga yangi taklif yuborganidan keyin muzokaralar jarayoni tezlashdi.
Kelishuv bo‘yicha ishlar davom etmoqda va tez orada «Eski sinyora» yakuniy rozilikni olishni kutmoqda. Jonathan David «Yuventus» bilan erkin agent sifatida shartnoma imzolashi mumkin. 2024/2025 yilgi mavsum oxirida hujumchi «Lill» klubini tark etdi, chunki uning amaldagi ish haqidagi shartnomasi muddati tugagan edi.
Shu sababli, futbolchi bozorida erkin bo‘lib, yangi jamoa bilan kelishuvga erishish imkoniyati paydo bo‘ldi. «Yuventus» esa uning imkoniyatlarini o‘z safida ko‘rishni istamoqda.
Kelgusidagi kelishuvlar murakkab bo‘lishiga qaramay, tomonlar o‘zaro manfaatlarni hisobga olgan holda muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu transfer «Eski sinyora» uchun hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida muhim bo‘ladi.

«Ювентус» близок к подписанию контракта с нападающим Джонатаном Дэвидом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях. По его данным, переговорный процесс ускорился после того, как туринский клуб отправил новое предложение 25-летнему канадскому футболисту.
Работа над соглашением продолжается, и вскоре «Старая синьора» ожидает окончательного согласия. Джонатан Дэвид может подписать контракт с «Ювентусом» как свободный агент. В конце сезона 2024/2025 нападающий покинул клуб «Лилль», так как срок его действующего контракта истек.
По этой причине у футболиста появилась возможность быть свободным на рынке и достичь соглашения с новой командой. «Ювентус» хочет видеть его возможности в своем составе.
Несмотря на то что будущие соглашения могут быть сложными, стороны продолжают переговоры, учитывая взаимные интересы. Этот трансфер будет важен для «Старой синьоры» с целью усиления атакующей линии.