Kambyaso: Yuventus Realga qarshi yaxshi o‘ynadi
Turinning "Yuventus" jamoasi Madridning "Real" jamoasiga oz farq bilan mag‘lub bo‘lib, klub jahon chempionati musobaqasidan chiqib ketdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, Madrid jamoasi chorak finalga yo‘l oldi. Ushbu o‘yinning yakunlari haqida turinlik himoyachi Andreya Kambyaso fikr bildirdi.
U jamoaning yaxshi o‘yinni ko‘rsatganini aytdi, biroq yomon imkoniyatlardan foydalanish jamoani mag‘lubiyatga olib kelganini ta’kidladi. Kambyaso fikricha, jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmadi. U shuningdek, o‘yinda kuchli raqibga qarshi to‘g‘ri va yaxshi o‘ynaganliklarini qayd etdi.
Kambyaso bu musobaqadan mamnun ekanligini aytib, dunyoning eng kuchli jamoalariga qarshi o‘ynash tajribasi muhim va qadrli ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga qaraganda, jamoa oldingi o‘yinlarga nisbatan ancha yaxshiroq o‘ynadi, xususan, "Manchester Siti"ga qarshi bahsda ko‘rsatgan o‘yindan ustunroq chiqdi.
Shu bilan birga, jamoada yanada yaxshi natijaga erishish uchun imkoniyatlar borligini tan oldi. Umuman olganda, "Yuventus"ning o‘yini qoniqarli, ammo ba’zi jihatlarda yaxshilanish talab etiladi.

Kambyaso: Ювентус хорошо сыграл против Реала
Команда Турина "Ювентус" потерпела незначительное поражение от мадридского "Реала" и выбыла из турнира клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тем временем мадридская команда вышла в четвертьфинал. Защитник туринцев Андрея Камбьясо высказал свое мнение о результатах этой игры.
Он отметил, что команда показала хорошую игру, однако плохое использование возможностей привело к поражению. По мнению Камбьясо, команда не смогла полностью продемонстрировать свои возможности. Он также отметил, что в игре против сильного соперника они действовали правильно и хорошо.
Камбьясо сказал, что он доволен этим турниром, подчеркивая, что опыт игры против сильнейших команд мира важен и ценен. По его словам, команда сыграла значительно лучше по сравнению с предыдущими играми, в частности, превзошла игру против "Манчестер Сити".
В то же время он признал, что у команды есть возможности для достижения еще лучших результатов. В целом игра "Ювентуса" удовлетворительная, но в некоторых аспектах требует улучшения.