Krasnodar murabbiyi muhim pozitsiyalarni kuchaytiradi
Krasnodar jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev jamoada kuchaytirishni talab qiluvchi muhim pozitsiyalarni aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis jamoa katta transferlar qilmasligini ta’kidladi, ammo yozgi transfer oynasida bir nechta yangi o‘yinchilarni jamoaga qo‘shish mumkinligini bildirdi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, jamoaga qanot himoyachisi kerak, markaziy maydon kuchaytirilishi zarur va hujumga ham yangi futbolchi izlanmoqda.
U ikki-uch nafar o‘yinchini jamoaga qo‘shib, ular asosiy tarkibda o‘rin olishiga umid qilmoqda. 12-iyul kuni Rossiya chempioni yangi mavsum oldidan Qozon shahrida CSKA bilan mamlakat Superkubogi uchun bahs olib boradi.
2025/2026 yilgi RPL mavsumining birinchi turida Krasnodar jamoasi Pari NN bilan yuzma-yuz kelishi kutilmoqda. O‘yinning aniq vaqti va o‘tkazilish joyi hali aniqlanmagan, chunki Nijny Novgorod jamoasi mavsumni Saran yoki Qozonda boshlashi mumkin.
Jamoa murabbiyining so‘zlaridan ko‘rinib turibdiki, transfer siyosati ehtiyotkorlik bilan olib boriladi, katta xaridlar ko‘zda tutilmagan, lekin jamoa tarkibini kuchaytirishga qaratilgan aniq rejalar mavjud. Bu esa Krasnodar jamoasining keyingi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rayotganini ko‘rsatadi.

Коуч Краснодара усиливает важные позиции
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев определил важные позиции, которые требуют усиления в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист подчеркнул, что команда не будет делать крупных трансферов, однако сообщил, что в летнее трансферное окно возможно добавление нескольких новых игроков в команду. По словам Мусаева, команде нужен защитник фланга, необходимо усиление центральной линии, а также ищется новый игрок в атаку.
Он надеется добавить двух-трех игроков в команду, которые займут места в основном составе. 12 июля чемпион России проведет матч за Суперкубок страны с ЦСКА в Казани перед новым сезоном.
В первом туре сезона РПЛ 2025/2026 годов команда Краснодар ожидает встречу с Пари НН. Точное время и место проведения матча еще не определены, так как команда Нижнего Новгорода может начать сезон в Саранске или Казани.
Словам тренера команды видно, что трансферная политика будет проводиться осторожно, крупные покупки не планируются, но существуют четкие планы, направленные на усиление состава команды. Это показывает, что команда Краснодар серьезно готовится к следующему сезону.