Yuventus yozda jamoani tozalaydi, ortiqcha o‘yinchilar ko‘p
Kommentator Okko Denis Alhazov 1/8 final bosqichida klub jahon chempionati doirasida Turinning “Yuventus” jamoasi bilan Madridning “Real” jamoasi o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrlarini bildirib, “Yuventus”ning o‘yinini tanqid qildi. Alhazovning aytishicha, Igor Tudor yetakchiligidagi jamoada ko‘p ortiqcha o‘yinchilar bor va yozda bu jamoani tozalash ishlari boshlanadi.
U “Chempionat” nashriga bergan intervyusida bu fikrlarni ta’kidladi. Shuningdek, jurnalist “Real” jamoasining ikkinchi taymda ko‘rsatgan yuqori saviyadagi o‘yini yordam berdi va “Yuventus” ushbu o‘yinni davom ettirishga qodir bo‘lmadi.
O‘yinning yakunida Turin jamoasi 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lib, musobaqadan chiqib ketdi. Keyingi bosqichda Madridning “Real” jamoasi Dortmundning “Borussiya” jamoasi bilan Meksikaning “Monterrey” jamoasi o‘rtasidagi o‘yinni yutgan jamoa bilan chorak finalda o‘ynaydi.
Ushbu bahslar katta qiziqish uyg‘otmoqda va futbol muxlislari katta hayajon bilan natijalarni kutmoqda.

Ювентус летом очистит команду, лишних игроков много
Комментатор Окко Денис Алхазов прокомментировал матч между туринским «Ювентусом» и мадридским «Реалом» в рамках клубного чемпионата мира на стадии 1/8 финала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение и раскритиковал игру «Ювентуса». По словам Алхазова, в команде под руководством Игоря Тудора много лишних игроков, и летом начнется работа по очистке этой команды.
Он подчеркнул эти мысли в интервью изданию «Чемпионат». Также журналист отметил, что высокая игра «Реала» во втором тайме помогла, и «Ювентус» не смог продолжить этот матч.
В конце матча туринская команда проиграла со счетом 0:1 и выбыла из турнира. На следующем этапе мадридский «Реал» сыграет в четвертьфинале с командой, которая победит в матче между дортмундской «Боруссией» и мексиканским «Монтерреем».