Telekanal "Match TV"ning sharhlovchisi Dmitriy Shnyakin Moskva "Spartak" klubi Tolyatti shahrining "Akron" jamoasidan hujumchi Artyom Dzyuba transferi variantini ko‘rib chiqqanini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, hujumchi kuchaytirish maqsadida kengaytirilgan nomzodlar ro‘yxatida edi. Shnyakin o‘zining Telegram kanalida "Spartak"ning markaziy hujumchi pozitsiyasida uzoq ro‘yxatda Artyom Dzyuba ham bor edi, deb yozdi.
U buni klub uchun imidj jihatidan muhim voqea bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi, ammo bu amalga oshmadi. Oxir-oqibat, "qizil-oq" jamoasi boshqaruvi Anton Zabolotniy nomzodiga to‘xtadi.
Klub uning transferi haqidagi rasmiy bayonotni 1 iyul kuni e’lon qildi. Artyom Dzyuba aslida "Spartak" tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
Moskva klubi muxlislari unga avval "Zenit"ga o‘tganligi uchun nisbatan qattiq munosabatda bo‘lgan. Shunday bo‘lsa-da, ularning munosabatlari vaqt o‘tishi bilan yumshadi.

Спартак отказался от трансфера Дзюбы, взял Заболотного
Комментатор телеканала "Матч ТВ" Дмитрий Шнякин сообщил, что московский клуб "Спартак" рассматривал вариант трансфера нападающего Артёма Дзюбы из тольяттинского клуба "Акрон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, нападающий входил в расширенный список кандидатов для усиления команды. Шнякин написал в своём Telegram-канале, что Артём Дзюба также был в длинном списке центральных нападающих "Спартака".
Он отметил, что это могло бы стать важным событием для имиджа клуба, однако этого не произошло. В конечном итоге руководство "красно-белых" остановило свой выбор на кандидатуре Антона Заболотного.
Клуб официальное заявление о его трансфере опубликовал 1 июля. Артём Дзюба на самом деле является воспитанником "Спартака".
Фанаты московского клуба изначально относились к нему довольно строго из-за перехода в "Зенит". Тем не менее, со временем их отношение смягчилось.