Yuventus futbolchilari issiqda almashtirish so‘radi
Turinning "Yuventus" jamoasining bosh murabbiyi Igor Tudor Klub chempionlar ligasi jahon turnirining 1/8 final bosqichida Madriddagi "Real" bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinning qiyin sharoitlarda kechgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turnir AQShda o‘tkazilayotgani sababli, havo juda issiq bo‘lgan. Murabbiy aytishicha, futbolchilar barcha kuchlarini sarflagan, natijada o‘n nafar o‘yinchi almashtirishni so‘ragan.
"Yuventus" ushbu uchrashuvda "Real"ga 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi va turnirdagi ishtirokini yakunladi. Endi "Real" chorak finalda o‘z raqibini kutmoqda.
U raqib Dortmundning "Borussiya" jamoasi bilan Meksikaning "Monterrey" jamoasi o‘rtasidagi bahsda g‘olib chiqqan jamoa bo‘ladi. Turnir sharoitlari og‘ir bo‘lishiga qaramay, jamoalar o‘z salohiyatlarini to‘liq namoyish etishga harakat qilishmoqda.
Bu o‘yinlar muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jahon futbolidagi raqobatbardoshlik darajasini ko‘rsatmoqda. Murabbiylar va futbolchilar bunday qiyin vaziyatlarda ham maksimal darajada harakat qilmoqda.

Игроки Ювентуса попросили о замене в жару
Главный тренер туринского "Ювентуса" Игорь Тудор рассказал о том, что матч 1/8 финала мирового турнира Лиги чемпионов против мадридского "Реала" прошел в сложных условиях. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Поскольку турнир проходит в США, погода была очень жаркой. Тренер отметил, что футболисты выложились на полную, в результате чего десять игроков попросили о замене.
"Ювентус" в этом матче уступил "Реалу" со счетом 0:1 и завершил свое участие в турнире. Теперь "Реал" ждет своего соперника в четвертьфинале.
Им станет команда, победившая в матче между дортмундской "Боруссией" и мексиканским "Монтерреем". Несмотря на тяжелые условия турнира, команды стараются полностью продемонстрировать свой потенциал.
Эти игры вызывают большой интерес у болельщиков и показывают уровень конкурентоспособности в мировом футболе. Тренеры и футболисты стараются действовать на максимуме даже в таких сложных ситуациях.