Job Bellingem jarimasi sabab Dortmundda o‘ynamaydi
Dortmundning "Borussiya" klubining yarim himoyachisi Job Bellingem jamoasining klub jahon chempionati doirasidagi navbatdagi o‘yinda qatnasha olmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Shumollar" 1/8 final bahsining 24-daqiqasiga kelib Monterreyga qarshi o‘yinda hisobda 2:0 hisobida oldinda borishdi. Agar dortmundliklar g‘alaba qozonsa, keyingi bosqichda ular Madridning "Real" klubi bilan to‘qnash keladi.
Ammo Job va Judning o‘zaro raqobati bo‘lmaydi, chunki Bellingem saralashda sariq kartochka oldi va jarimalanganligi sababli maydonga tusholmaydi. Keyingi o‘yinda murabbiy Niko Kovach imkoniyatli ingliz futbolchisiz maydonga tushishi kerak bo‘ladi.
"Borussiya" va "Real" o‘rtasidagi ehtimoliy uchrashuv 5 iyulga belgilangan. Bu jarima jamoaning o‘yini va natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin, shuning uchun jamoa yangi strategiya ishlab chiqishi zarur.

Job Bellingem не будет играть в Дортмунде из-за штрафа
Полузащитник дортмундской "Боруссии" Джоб Беллингем не сможет участвовать в следующем матче своей команды в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Шмели" в 24-й минуте матча против Монтеррея в 1/8 финала вели со счетом 2:0. Если дортмундцы одержат победу, в следующем раунде они встретятся с мадридским "Реалом".
Однако соперничества между Джобом и Джудом не будет, так как Беллингем получил желтую карточку в отборочном матче и не сможет выйти на поле из-за дисквалификации. В следующем матче тренеру Нико Ковачу придется выходить на поле без перспективного английского футболиста.
Вероятная встреча между "Боруссией" и "Реалом" запланирована на 5 июля. Эта дисквалификация может повлиять на игру и результаты команды, поэтому необходимо разработать новую стратегию.