Borussiya Monterrey ustidan 2:0 hisobida oldinda
Germaniyalik jamoa hisobidagi ikkita golni Seru Giraschi urdi, u 14 va 24-daqiqalarda hisobni ochdi. Ushbu o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa keyingi bosqichda Madridning "Real" jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Oldinroq, Xabi Alonso boshqaruvidagi "Real" Turinning "Yuventus" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Chempionatning boshqa chorak final juftliklari quyidagilardan iborat: "Chelsi" va "Palmeiras", "Al-Xilol" va "Fluminense", hamda "Bavariya" va "PSJ".
Musobaqa Qo‘shma Shtatlarda o‘tkazilmoqda va 13 iyul kuni yakunlanadi. Ushbu turnir jahonning eng kuchli klublarini birlashtirgan muhim musobaqadir.
Har bir jamoa g‘alaba uchun bor kuchini sarflamoqda. O‘zbekiston futbol muxlislari uchun ham qiziqarli voqea bo‘lib, xalqaro darajadagi raqobatni kuzatish imkoniyati mavjud.

Боруссия ведет 2:0 над Монтерреем
Команда "Боруссия" из Дортмунда в матче 1/8 финала клубного чемпионата мира оставляет мексиканский клуб "Монтеррей" позади со счетом 2:0 по итогам первого тайма. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Два гола в активе немецкой команды забил Серу Гирасчи, который открыл счет на 14 и 24-й минутах. Победитель этого матча встретится с мадридским "Реалом" на следующем этапе.
Ранее "Реал" под руководством Хаби Алонсо одержал победу над туринским "Ювентусом" со счетом 1:0. Другие пары четвертьфиналов чемпионата состоят из: "Челси" и "Палмейрас", "Аль-Хилаль" и "Флуминенсе", а также "Бавария" и "ПСЖ".
Соревнование проходит в Соединенных Штатах и завершится 13 июля. Этот турнир является важным событием, объединяющим сильнейшие клубы мира.
Каждая команда прилагает все усилия для победы. Это также интересное событие для футбольных болельщиков Узбекистана, предоставляющее возможность наблюдать за международной конкуренцией.