Kepa Arrisabalaqa Chelsidang Arsenalga o‘tdi
Londonning "Arsenal" jamoasiga yangi qo‘shilgan Kepa Arrisabalaqa "Chelsea"dan o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Arsenal" rasmiy ravishda ispan darvozaboni bilan 1 iyul kuni shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Kelishuv narxi taxminan 6 million yevro atrofida baholangan. Kepa o‘tgan kun "Arsenal" jamoasining boshqa o‘yinchilari Kay Xaverz va Martin Edegor bilan suhbatlashganini aytdi.
Ular unga klubdagi ish tartibi va jamoa ruhiyati haqida gapirib bergan. Arrisabalaqa yangi jamoasiga qo‘shilish imkoniyatini sabrsizlik bilan kutmoqda. Darvozabon "Arsenal" stadionida raqib sifatida bo‘lgan, u yerda doimo ajoyib muhit hukmronligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Arsenal" muxlislari juda sodiq va jamoani jonli qo‘llab-quvvatlaydilar. Bunday muhitda o‘ynash unga yoqadi. Kepa "Chelsea" klubiga 2018 yilda qo‘shilgan edi.
So‘nggi mavsumda u ijarada "Bournemouth" jamoasida harakat qilgan. Endi esa u "Arsenal" safida o‘z iste’dodini ko‘rsatishga intilmoqda.

Кепа Аррисабалага перешел из Челси в Арсенал
Новый игрок лондонского "Арсенала" Кепа Аррисабалага высказался о своем переходе из "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Арсенал" официально объявил о подписании контракта с испанским вратарем 1 июля. Сумма сделки оценивается примерно в 6 миллионов евро. Кепа рассказал, что накануне общался с другими игроками "Арсенала" Каем Хаверцем и Мартином Эдегором.
Они рассказали ему о распорядке работы в клубе и командном духе. Аррисабалага с нетерпением ждет возможности присоединиться к своей новой команде. Вратарь отметил, что на стадионе "Арсенала" всегда царит отличная атмосфера, когда он играл против них.
По его словам, болельщики "Арсенала" очень преданные и активно поддерживают команду. Ему нравится играть в такой обстановке. Кепа присоединился к клубу "Челси" в 2018 году.
В прошлом сезоне он играл в аренде за команду "Борнмут". Теперь он стремится продемонстрировать свои таланты в составе "Арсенала".