Jahon Klublar chempionatining 1/8 final bosqichi yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridning "Real" jamoasi Turinning "Yuventus" klubini Gonzalo Garsiyaning bitta goli evaziga mag‘lub etdi. Keyinroq, Dortmundning "Borussiya" jamoasi Seru Girasining ikki goliga tayanib, Meksikaning "Monterrey" klubini 2:1 hisobida yengdi.
Shunday qilib, keyingi bosqichda "Real" va "Borussiya" jamoalari o‘zaro kuch sinashadi. Jahon klublar chempionatining chorak final uchrashuvlari Moskva vaqti bilan quyidagi tartibda o‘tkaziladi: 4 iyul kuni soat 22:00 da "Fluminense" va "Al-Hilal" jamoalari o‘ynaydi. 5 iyul kuni soat 04:00 da "Palmeiras" va "Chelzi" jamoalari maydonga chiqadi.
5 iyul soat 19:00 da "PSJ" va "Bavariya" jamoalari o‘zaro raqobatlashadi. Shuningdek, 5 iyul soat 23:00 da Madridning "Real" va Dortmundning "Borussiya" jamoalari chorak final doirasida uchrashadi. Ushbu bahslar jahon futbolining eng kuchli klublari o‘rtasida o‘tkazilib, muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Natijalar kelgusi bosqichga yo‘l ochishda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Klub futbolining eng yirik musobaqasi doirasida har bir uchrashuv yuqori darajadagi raqobat va hayajon bilan kechadi.

Определены пары четвертьфиналов чемпионата мира среди клубов
Команда "Реал" из Мадрида одержала победу над клубом "Ювентус" из Турина благодаря единственному голу Гонсало Гарсии. Позже команда "Боруссия" из Дортмунда, полагаясь на два гола Серу Гираса, обыграла мексиканский клуб "Монтеррей" со счетом 2:1.
Таким образом, в следующем раунде команды "Реал" и "Боруссия" встретятся друг с другом. Четвертьфинальные матчи чемпионата мира клубов будут проходить по следующему расписанию по московскому времени: 4 июля в 22:00 сыграют команды "Флуминенсе" и "Аль-Хилал". 5 июля в 04:00 на поле выйдут команды "Палмейрас" и "Челси".
5 июля в 19:00 команды "ПСЖ" и "Бавария" будут соперничать. Также 5 июля в 23:00 команды "Реал" из Мадрида и "Боруссия" из Дортмунда встретятся в рамках четвертьфинала. Эти матчи проводятся между сильнейшими клубами мира и вызывают большой интерес у болельщиков.
Результаты будут иметь важное значение для выхода в следующий этап. Каждая встреча в рамках крупнейшего турнира клубного футбола проходит на высоком уровне конкуренции и волнения.