Kamocci Zabolotnining Spartakga o‘tishiga shubha bildirdi
Franco Kamocci, ilgari Leonid Fedunning maslahatchisi bo‘lgan shaxs, hujumchi Anton Zabolotnining Moskva «Spartak» klubiga o‘tishi haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar bilan bir yillik ish shartnomasi imzolangan. Kamocci Betonmobile nashriga bergan intervyusida, «Men Zabolotnini olmasdim. Bu uning «Zenit» va CSKAda o‘ynagani bilan bog‘liq emas, balki uning yoshi — 34 da — sabab.
Nima uchun «Spartak» uni olganini tushunmayman», dedi. O‘tgan mavsumda Zabolotni Moskva viloyatining «Ximki» klubida o‘ynadi. U 31 ta o‘yinda maydonga tushib, olti ta gol urdi.
2024/2025 yilgi mavsumda «Spartak» Rossiya Premer Ligasida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Umuman olganda, Anton Zabolotnining «Spartak»ga o‘tishi klub uchun yangi imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda.
Biroq, uning yoshi va so‘nggi o‘yinlardagi natijalari muxlislar va mutaxassislar orasida turlicha baholanmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirish uchun bunday qarorlar qabul qilgan ko‘rinadi.
Keyingi mavsumda Zabolotnining o‘yini va umumiy ta’siri haqida aniqroq fikr yuritish mumkin bo‘ladi.

Камоцци Заболотнин выразил сомнение в переходе в Спартак
Франко Камоччи, ранее бывший советником Леонида Федуна, прокомментировал переход нападающего Антона Заболотнина в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны подписали годовой трудовой контракт. В интервью изданию Betonmobile Камоччи заявил: «Я бы не стал брать Заболотнина. Это не связано с тем, что он играл в «Зените» и ЦСКА, а скорее с его возрастом — 34 года.
Я не понимаю, почему «Спартак» его взял», — сказал он. В прошлом сезоне Заболотнин играл в клубе «Химки» Московской области. Он вышел на поле в 31 матче и забил шесть голов.
В сезоне 2024/2025 «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-Лиге. В целом ожидается, что переход Антона Заболотнина в «Спартак» создаст новые возможности для клуба.
Однако его возраст и результаты в последних играх оцениваются болельщиками и специалистами по-разному. Руководство клуба и тренеры, похоже, принимают такие решения для усиления команды.