Giraschi ikki gol bilan Monterreyga qarshi g‘alaba qozondi
Dortmundning "Borussiya" klubi hujumchisi Seru Giraschi 2025 yilgi klub jahon chempionati 1/8 finalidan o‘rin olgan Meksikaning "Monterrey" jamoasiga qarshi o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Shmeli" jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Giraschi ushbu uchrashuvda ikki marta gol urdi. U o‘yin haqida shunday dedi: "Biz kuchli raqibga duch keldik, o‘yin qiyin kechdi.
Birinchi bo‘limda yaxshi o‘ynadik, lekin tanaffusdan keyin o‘yin qiyinlashdi. Eng muhimi, g‘alaba qozonishdir.
Keyingi o‘yinda 'Real' bilan to‘qnashuv bo‘ladi. Bu yana bir murakkab o‘yin bo‘ladi.
Biz bunga tayyormiz." Klub jahon chempionati chorak final o‘yini "Borussiya" va "Real" jamoalari o‘rtasida 5 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lib, g‘olib keyingi bosqichga chiqadi. Giraschi va uning jamoadoshlari ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Гирасчи одержал победу над Монтерреем с двумя голами
Нападающий дортмундской "Боруссии" Серу Гирасчи поделился своими мыслями после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира 2025 года против мексиканской команды "Монтеррей". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Шмели" одержала победу со счетом 2:1. Гирасчи забил два гола в этом матче. Он сказал о игре: "Мы столкнулись с сильным соперником, игра была сложной.
В первом тайме мы играли хорошо, но после перерыва игра усложнилась. Главное — это победа.
В следующем матче будет столкновение с 'Реалом'. Это будет еще одна сложная игра.
Мы к этому готовы." Матч четвертьфинала клубного чемпионата мира между "Боруссией" и "Реалом" состоится 5 июля. Игра начнется в 23:00 по московскому времени.
Этот матч станет важным испытанием для команд, победитель выйдет в следующий этап. Гирасчи и его товарищи по команде серьезно готовятся к этому матчу.