Rostov Vaxaniya bilan kelasi mavsum davom etadi
“Rostov” jamoasining sport direktori Aleksey Ryskin jamoa himoyachisi Ilya Vaxaniya kelajagi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Vaxaniya bilan hech qanday muzokaralar olib borilmayapti. Shu yozda Ilya “Rostov”dan ketadimi, degan savolga Ryskin inkor javobini berdi.
Oldinroq “Dinamo” klubi Vaxaniya transferi bo‘yicha muzokaralar olib borayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi, biroq keyinchalik “oq-ko‘k” jamoa bitimni vaqtincha to‘xtatib qo‘yishga qaror qilgan. O‘tgan mavsumda 24 yoshli Vaxaniya barcha musobaqalarda jami 42 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta golga assistentlik qilgan.
Uning “Rostov” bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Bu esa klub futbolchini uzoq muddat o‘z safiga qo‘shib qolishni rejalashtirayotganidan dalolat beradi.
Hozircha Vaxaniyaning jamoani tark etishi haqida rasmiy ma’lumot yo‘q. Jamoa va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar barqaror bo‘lib, kelasi mavsumda ham u “Rostov” sharafini himoya qilishda davom etadi.

Ростов продолжит сотрудничество с Ваханией в следующем сезоне
Спортивный директор команды "Ростов" Алексей Рыскин рассказал о будущем защитника Ильи Вахании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время никаких переговоров с Ваханией не ведется. На вопрос, покинет ли Илья "Ростов" этим летом, Рыскин ответил отрицательно.
Ранее появлялись сообщения о том, что клуб "Динамо" ведет переговоры по трансферу Вахании, однако позже "бело-голубые" решили временно приостановить сделку. В прошлом сезоне 24-летний Вахания провел 42 матча во всех турнирах и отдал четыре голевые передачи.
Его действующий трудовой контракт с "Ростовом" рассчитан до 2028 года. Это свидетельствует о том, что клуб планирует надолго сохранить футболиста в своих рядах.
На данный момент нет официальной информации о том, что Вахания покинет команду. Отношения между командой и футболистом стабильны, и в следующем сезоне он продолжит защищать честь "Ростова".