Denis Popov: Zabolotniy faqat bir mavsum Spartakda o‘ynaydi
Sobiq Moskva CSKA hujumchisi Denis Popov tarmoq nashri Euro-Futbol.ru muxbiri Kirill Ivantsov bilan suhbatda 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniyning Moskva Spartak klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zabolotniyning so‘nggi klubi Ximkilar edi. Popov aytishicha, Spartak markaziy hujumchi qidirayotgan edi.
Bozor sharoitida bu doim murakkab masala. Komlichenkoni qo‘lga kiritishga urinish bo‘lsa-da, uddalanmadi.
Balki boshqa nomzodlar ham ko‘rib chiqilgan. Zabolotniy esa tajribali va malakali futbolchi hisoblanadi.
Qolganini mavsum ko‘rsatadi, u Spartakga qanchalik mos kelishini aniqlaydi. Ammo Zabolotniy endi karerasining so‘nggi davrida va Spartak yuqori joylar uchun kurashadi.
Javob mavsum oxirida ma’lum bo‘ladi. Savolga, Spartak Zabolotniyni tanlashda uning avval Zenit va CSKAda o‘ynagani hisobga olindimi, deb so‘ralganda, Popov ha, albatta, dedi.
U eng yuqori klublarda, medallar uchun kurashgan jamoalarda o‘ynagan tajribali hujumchi. Ammo yosh jihatdan karerasi yaqinlashmoqda.
Sog‘lig‘i va jismoniy holati yuqori darajadagi futbolda o‘ynashga qanchalik imkon beradi, buni vaqt ko‘rsatadi. Zabolotniyning harbiy va Zenitdagi o‘tgan faoliyati unga to‘sqinlik qilmaydimi degan savolga Popov, u o‘n yil davomida bu klublarda o‘ynamaganini, hozir karerasining so‘nggi bosqichida faqat bir mavsum uchun Spartakka o‘tganini ta’kidladi.
Shu bois, bu holatda muammo ko‘rmaydi. Ximki klubi safida Zabolotniy 31 o‘yin o‘tkazib, 6 ta gol urdi, 6 ta golga uzatma berdi va 6 ta sariq kartochka oldi.

Денис Попов: Заболотный только один сезон будет играть в Спартаке
Бывший нападающий московского ЦСКА Денис Попов в интервью корреспонденту сетевого издания Euro-Futbol.ru Кириллу Иванцову высказал мнение о переходе 34-летнего нападающего Антона Заболотного в московский клуб Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Последним клубом Заболотного были Химки. Попов отметил, что Спартак искал центрального нападающего.
В рыночных условиях это всегда сложная задача. Попытка заполучить Комличенко не увенчалась успехом.
Возможно, рассматривались и другие кандидаты. Заболотный же является опытным и квалифицированным футболистом.
Остальное покажет сезон, он определит, насколько он подходит Спартаку. Но Заболотный находится на завершающем этапе своей карьеры, а Спартак борется за высокие места.
Ответ станет известен в конце сезона. На вопрос, учитывался ли при выборе Заболотного тот факт, что он ранее играл в Зените и ЦСКА, Попов ответил: да, конечно.
Он опытный нападающий, игравший в самых высоких клубах, в командах, борющихся за медали. Однако с точки зрения возраста его карьера близится к завершению.
Насколько его здоровье и физическое состояние позволят играть на высоком уровне, покажет время. На вопрос, помешает ли Заболотному его прошлый опыт в армии и в Зените, Попов отметил, что он не играл в этих клубах в течение десяти лет и сейчас перешел в Спартак только на один сезон на завершающем этапе своей карьеры.
Поэтому в этом случае проблем не видит. В составе Химок Заболотный провел 31 матч, забил 6 голов, отдал 6 голевых передач и получил 6 желтых карточек.