Kristensen muddatidan oldin mashg‘ulotlarga qaytdi
“Barselona” jamoasining himoyachisi Andreas Kristensen ta’tilni muddatidan oldin yakunlab, ishga kirishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni futbolchi birinchi yakka mashg‘ulotini o‘tkazdi, deb xabar beradi jurnalist Mario Rios. Daniyalik futbolchining maqsadi iyul oyining 13-kuniga qadar eng yaxshi shaklga kirish va mavsumoldi tayyorgarlik boshlanganda asosiy tarkib uchun kurashishdir.
O‘tgan mavsum Andreas uchun murakkab o‘tgan, u doimiy jarohatlar tufayli maydonga faqat oltita o‘yinda chiqdi. 29 yoshli futbolchining “ko‘k-binafsha” jamoasi bilan shartnomasi yana bir yil davom etadi.
OAVda Kristensenga nisbatan “Barselona”dan tez orada ketishi haqida gaplar tarqaldi. Uning xizmatlariga “Yuventus” va Saudiya Arabistoni chempionati vakillari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Futbolchining kelajagi jamoada qolish yoki yangi jamoaga o‘tish atrofida kechayotgan muzokaralar orqali aniqlanadi. Shunga qaramay, Andreas mashg‘ulotlarga jiddiy yondashib, o‘z o‘rnini saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Кристенсен вернулся к тренировкам раньше срока
Защитник команды "Барселона" Андреас Кристенсен досрочно завершил отпуск и вернулся к тренировкам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В среду футболист провел свою первую индивидуальную тренировку, сообщает журналист Марио Риос. Цель датского футболиста — войти в лучшую форму к 13 июля и бороться за место в основном составе, когда начнется предсезонная подготовка.
Прошлый сезон был сложным для Андреаса, он выходил на поле только в шести матчах из-за постоянных травм. Контракт 29-летнего футболиста с "сине-фиолетовыми" действует еще год.
В СМИ появились слухи о том, что Кристенсен вскоре покинет "Барселону". Сообщается, что его услугами интересуются "Ювентус" и представители чемпионата Саудовской Аравии.
Будущее футболиста будет определено в ходе переговоров о его возможном уходе из команды или переходе в новый клуб. Тем не менее, Андреас серьезно относится к тренировкам и старается сохранить свое место в команде.