Ural jamoasi Selihov bilan shartnomani uch yilga uzaytirdi
31 yoshli darvozabon Aleksandr Selihov “Ural” futbol jamoasi bilan mehnat shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Yekaterinburg jamoasining rasmiy Telegram kanali xabar berdi. Tomonlar o‘rtasidagi yangi kelishuv muddati uch yilga belgilangan.
“Ural” matbuot xizmatining bayonotida aytilishicha, klub Selihovga doimiy o‘yin amaliyoti tilaydi va uning o‘yini bilan muxlislarni yanada xursand qilishni davom ettirishini istaydi. O‘tgan qishda Selihov Moskva “Spartak” jamoasini tark etib, “Ural” bilan qisqa muddatli shartnoma imzolagan edi.
Fevral oyidan beri darvozabon sakkizta o‘yinda maydonga tushdi, 11 ta gol o‘tkazib yubordi va uch marotaba darvozasini daxlsiz saqladi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Aleksandr Selihovning bozor qiymati 900 ming yevroga teng.
Jamoa uning tajribasiga tayanib, kelasi yillarda ham muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan. Bu shartnoma futbolchining faoliyatini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi va uning “Ural” tarkibidagi o‘rnini mustahkamlaydi.

Команда Урал продлила контракт с Селиховым на три года
31-летний вратарь Александр Селихов продлил трудовой контракт с футбольной командой "Урал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила официальная Telegram-канал екатеринбургской команды. Срок нового соглашения между сторонами установлен на три года.
В заявлении пресс-службы "Урала" говорится, что клуб желает Селихову постоянной игровой практики и продолжения радовать болельщиков своей игрой. Прошлой зимой Селихов покинул московский "Спартак" и подписал краткосрочный контракт с "Уралом".
С февраля вратарь вышел на поле в восьми матчах, пропустил 11 голов и трижды сохранил свои ворота в неприкосновенности. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость Александра Селихова составляет 900 тысяч евро.
Команда, опираясь на его опыт, ставит целью добиться успехов и в следующие годы. Этот контракт будет способствовать укреплению карьеры футболиста и его позиции в составе "Урала".