Zenit Vendelni haftaning oxirida kutmoqda
Aleksandr Medvedev, "Zenit" boshqaruv raisi, yarim himoyachi Vendelning vaziyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi hanuzgacha Sankt-Peterburgdagi jamoaga qo‘shilmagan, garchi yangi chempionat boshlanishiga ikki haftadan ko‘p vaqt qolmagan bo‘lsa-da. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, "Zenit" jamoasi Vendelning yaqinda jamoaga qo‘shilishini kutmoqda.
Unga ko‘ra, Vendel haftaning oxirigacha klubi safiga qaytadi. Bu haqida "Chempionat" nashri xabar bergan.
Ma’lum bo‘lishicha, yoz boshida 27 yoshli Vendel "Botafogo" klubiga o‘tishi rejalashtirilgan edi, ammo transfer amalga oshmadi. Hozirgi vaqtda uning Sankt-Peterburg jamoasi bilan amaldagi shartnomasi yana uch mavsumga mo‘ljallangan.
Nega Vendel hanuz klubga kelmagani haqida ham ma'lumotlar paydo bo‘ldi. Klub rahbariyati bu masalani hal qilishga harakat qilmoqda va futbolchining tez orada jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda.
Shuningdek, klub ichidagi vaziyat va futbolchining shaxsiy holatiga doir tafsilotlar aniqlanmoqda. Umuman olganda, "Zenit" Vendelni jamoa tarkibida ko‘rishga tayyor va yangi mavsumga u bilan birga kirishni istamoqda.

Зенит ждет Вендла в конце недели
Александр Медведев, председатель правления "Зенита", высказался о ситуации с полузащитником Вендлом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист до сих пор не присоединился к команде в Санкт-Петербурге, хотя до начала нового чемпионата осталось чуть больше двух недель. По словам Медведева, команда "Зенит" ожидает, что Вендл скоро присоединится к ней.
По его словам, Вендл вернется в состав клуба до конца недели. Об этом сообщает издание "Чемпионат".
Известно, что летом 27-летний Вендл планировал перейти в клуб "Ботафого", но трансфер не состоялся. В настоящее время его действующий контракт с командой Санкт-Петербурга рассчитан еще на три сезона.
Также появились сведения о том, почему Вендл до сих пор не пришел в клуб. Руководство клуба пытается решить этот вопрос, и ожидается, что футболист скоро присоединится к команде.
Кроме того, уточняются детали ситуации внутри клуба и личного положения футболиста. В общем, "Зенит" готов видеть Вендла в составе команды и хочет начать новый сезон вместе с ним.