Roman Vega keyingi o‘yinda maydonga tushishi mumkin
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak argentinalik yangi futbolchi Roman Veganing jamoaga qo‘shilishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining jismoniy holatini yaxshilash uchun mashg‘ulot zalida alohida ish olib borilganini ta’kidladi. Jumladan, juma kuni unga test jarayoni o‘tkaziladi.
Agar funksional ko‘rsatkichlari talabga javob bersa, keyingi o‘yinda maydonga tushishi mumkinligi aytildi. 6 iyul kuni "Zenit" Kaliningradning "Baltika" jamoasi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazadi.
So‘ngra, 9 iyulda Shveytsariyaning "Sion" jamoasi bilan bellashadi. Bugun kechqurun esa "Zenit" Mahachqal’aning "Dinamo" jamoasi bilan o‘zaro o‘yin o‘tkazadi.
21 yoshli Roman Vega himoyaning chap qanotida o‘ynaydi. Avval "Argentinos Xuniors" klubida faoliyat yuritgan.
Transfermarkt portali uning narxini 5 million yevro miqdorida baholagan. Shu tariqa, "Zenit" jamoasi o‘z tarkibini kuchaytirishga harakat qilmoqda va yangi futbolchi jamoaga qo‘shilishi orqali himoya chizig‘i mustahkamlanishi ko‘zda tutilmoqda.

Роман Вега может выйти на поле в следующем матче
Главный тренер петербургского "Зенита" Сергей Семак высказал мнение о вероятности присоединения аргентинского нового футболиста Романа Веги к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что для улучшения физического состояния футболиста проводилась отдельная работа в тренировочном зале. В частности, в пятницу ему будет проведен тестовый процесс.
Если функциональные показатели будут соответствовать требованиям, было сказано, что он может выйти на поле в следующем матче. 6 июля "Зенит" проведет товарищеский матч с калининградской "Балтикой".
Затем, 9 июля, они встретятся с швейцарским "Сьоном". Сегодня вечером "Зенит" проведет товарищеский матч с махачкалинским "Динамо".
21-летний Роман Вега играет на левом фланге защиты. Ранее он выступал за клуб "Аргентинос Хуниорс".
Портал Transfermarkt оценил его стоимость в 5 миллионов евро. Таким образом, команда "Зенит" пытается усилить свой состав, и ожидается, что через присоединение нового футболиста будет укреплена линия защиты.