Daniil Utkyn, hozirda "Baltika" jamoasida yarim himoyachi sifatida o‘ynamoqda, "Krasnodar"ni tark etgan qaroridan afsusda ekanligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining o'tmishda qabul qilgan qarorini qayta ko‘rib chiqqan holda, zamonaviy fikr bilan boshqacha harakat qilgan bo‘lar edi, dedi intervyusida. Shuningdek, o‘z his-tuyg‘ulari va tajribalarini tahlil qilganda, boshqa yo‘l tutish qiyin bo‘lganini tan oldi.
Utkyn fikricha, o‘z ambitsiyalarida biroz kamtarroq bo‘lish kerak edi, lekin yoshlar darajasidagi doimiy g‘alabalar unga noto‘g‘ri taassurot qoldirgan. U real holatni noto‘g‘ri baholagan, chunki jamoa muvaffaqiyatga erishayotganda asosiy jamoada o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘lishini o‘ylagan.
Hozir esa biroz sabr qilish lozimligini anglagan. Daniil Utkyn "Krasnodar" va "Baltika"dan tashqari "Rostov" va "Ahmat" jamoalarida ham faoliyat yuritgan.
O‘tgan mavsumda u 28 o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urgan va 6 ta golga uzatma bergan. Uning tajribasi va o‘yindagi ishtiroki jamoaning muvaffaqiyatiga muhim hissa qo‘shdi.

Даниил Уткин сожалеет о том, что покинул "Краснодар"
Даниил Уткин, который в настоящее время играет полузащитником в команде "Балтика", заявил, что сожалеет о своем решении покинуть "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил в интервью, что, пересматривая свое прошлое решение, действовал бы иначе с современным мышлением. Также, анализируя свои чувства и опыт, он признал, что было трудно поступить иначе.
По мнению Уткина, ему следовало быть немного скромнее в своих амбициях, но постоянные победы на уровне молодежи создали у него ложное впечатление. Он неправильно оценил реальную ситуацию, полагая, что, когда команда добивается успеха, у него будет возможность играть в основном составе.
Сейчас он осознал, что нужно немного подождать. Даниил Уткин также играл в командах "Ростов" и "Ахмат", помимо "Краснодара" и "Балтики".
В прошлом сезоне он вышел на поле в 28 матчах, забил 1 гол и сделал 6 голевых передач. Его опыт и участие в игре внесли важный вклад в успех команды.
В настоящее время Уткин ставит перед собой цель улучшить свои навыки и достичь еще более высоких результатов.