Zenit jamoasi Flamengo klubidan yarim himoyachi Zherson transferini yakunlash arafasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Peterburg klubining boshqaruv raisi Aleksandr Medvedev Zhersonning Sankt-Peterburgga kelishi qachon bo‘lishi haqida savolga javob berdi. Bir necha kunlik dam olishdan so‘ng, u Zenit jamoasi bazasiga keladi.
O‘yinchi Syon jamoasiga qarshi o‘yinda taqdim etiladi, dedi Medvedev Sport-Express nashriga bergan intervyusida. Zenit va Syon jamoalari do‘stlik uchrashuvini 9 iyul kuni o‘tkazadi.
Oldinroq matbuotda 28 yoshli Zherson Zenitga o‘tishni xohlayotgani haqida ma’lumot tarqalgan edi. Al-Nasr klubi yarim himoyachiga ancha yuqori maosh taklif qilgan bo‘lsa-da, u allaqachon transfer uchun qaror qilgan va kech qolgan edi.
Bu holat transfer jarayoniga ta’sir qilmagan. Zenit jamoasi uchun bu transfer muhim hisoblanadi, chunki Zherson jamoaning o‘yin uslubini yaxshilashi kutilmoqda.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar u bilan bog‘liq barcha masalalarni tezda hal qilishga harakat qilmoqda. Zenit muxlislari yangi futbolchini kutib olishga tayyor.

Команда Зенит находится на грани завершения трансфера полузащитника Жерсона из клуба Фламенго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Председатель управления петербургского клуба Александр Медведев ответил на вопрос о том, когда Жерсон прибудет в Санкт-Петербург. После нескольких дней отдыха он приедет на базу команды Зенит.
Игрок будет представлен в матче против команды Сьон, сказал Медведев в интервью изданию Спорт-Экспресс. Команды Зенит и Сьон проведут товарищеский матч 9 июля.
Ранее в прессе появилась информация о том, что 28-летний Жерсон хочет перейти в Зенит. Несмотря на то, что клуб Аль-Наср предложил полузащитнику значительно более высокую зарплату, он уже принял решение о трансфере и опоздал.
Эта ситуация не повлияла на процесс трансфера. Для команды Зенит этот трансфер имеет важное значение, так как ожидается, что Жерсон улучшит стиль игры команды.
Руководство команды и тренеры стараются быстро решить все вопросы, связанные с ним. Болельщики Зенита готовы встретить нового футболиста.