U o‘z bayonotida shunday dedi: "Faqat futbolchilar emas, balki yosh insonlarning hayotdan ko‘z yumishi juda afsusli hodisa. Bu butun futbol olami uchun tragik yangilikdir.
Diogu Jota juda iste’dodli va yorqin o‘yinchi edi". 28 yoshli futbolchi 3 iyul kuni ertalab sodir bo‘lgan avtomobil halokatida ukasi bilan birga vafot etdi.
Oldinroq ma’lum qilganimizdek, "Liverpul" portugaliyalik futbolchiga hurmat sifatida uning raqamini chetlatdi. Diogu Jota "Godomar" va "Pashush de Ferreyra" klublarida shakllangan.
Shuningdek, u "Portu", Madridning "Atletiko" va "Vulverxempton" jamoalarida o‘ynagan. Portugaliya terma jamoasi tarkibida Jota UEFA Millatlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan.

Сергей Семак выразил соболезнования в связи с кончиной Диогу Жоты
Главный тренер петербургского "Зенита" Сергей Семак высказал свои соболезнования в связи со смертью футболиста "Ливерпуля". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем заявлении он сказал: "Смерть не только футболистов, но и молодых людей — это очень печальное событие. Это трагическая новость для всего футбольного мира.
Диогу Жота был очень талантливым и ярким игроком". 28-летний футболист погиб в автомобильной аварии вместе со своим братом утром 3 июля.
Как мы уже сообщали ранее, "Ливерпуль" снял его номер в знак уважения к португальскому футболисту. Диогу Жота сформировался в клубах "Годомар" и "Пашуш де Феррейра".
Также он играл за "Порту", мадридский "Атлетико" и "Вулверхэмптон". В составе сборной Португалии Жота стал победителем Лиги наций УЕФА.