Ivan Sergeyev «Dinamo»ga o‘tishni istayapti
Hujumchi Ivan Sergeyev "Krylya Sovetov" klubi safidan "Dinamo"ga o‘tishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq bu jarayonda muammo yuzaga kelgan. Futbolchi "Zenit"dan "Krylya"ga o‘tganida, klublar o‘rtasida shartnomaga shunday band kiritilgan ediki, Sankt-Peterburg klubi Sergeyevga transfer taklifi kelganda, uch ish kuni ichida o‘z fikrini bildirishi kerak edi.
Shu sababli, futbolchining transferi uzoq cho‘zilishi mumkin edi, chunki "Spartak" taklif yuborganida "Zenit"ga javob berish uchun uch kun vaqt berilgan. Bu har bir taklifda takrorlangan holat edi.
Telegram kanali "Alexeev News" ma’lumotiga ko‘ra, Sergeyev mavjud vaziyatni inobatga olib, "Krylya Sovetov"ga maktub yo‘llagan. U boshqa klublarning takliflarini ro‘yxatdan o‘tkazmaslikni so‘ragan, chunki faqat "Dinamo"ga o‘tishni xohlamoqda.
Ivan bu bilan kelajagi bo‘yicha masalaning ortiq cho‘zilmasligini istaydi. Manbaga ko‘ra, 30 yoshli Sergeyev masalasi juma kuni "Krylya" direktorlar kengashi yig‘ilishida hal etilishi kutilmoqda.
Shu bilan birga, "Zenit" "Dinamo"ning transferini "Spartak" foydasiga buzishga harakat qilmoqda. Bu holat futbolchining kelajagi haqida qaror qabul qilinishiga ta’sir ko‘rsatmoqda.

Иван Сергеев хочет перейти в «Динамо»
Нападающий Иван Сергеев хочет перейти из клуба «Крылья Советов» в «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в этом процессе возникла проблема. Когда футболист переходил из «Зенита» в «Крылья», между клубами был заключен контракт, в котором была прописана такая оговорка, что клуб из Санкт-Петербурга должен был дать ответ на предложение о трансфере Сергееву в течение трех рабочих дней.
Поэтому трансфер футболиста может затянуться, так как при предложении от «Спартака» «Зениту» было дано три дня на ответ. Это повторялось с каждым предложением.
По информации телеграм-канала «Alexeev News», учитывая существующую ситуацию, Сергеев отправил письмо в «Крылья Советов». Он попросил не регистрировать предложения от других клубов, так как хочет перейти только в «Динамо».
Иван этим хочет избежать затягивания вопроса о своем будущем. По данным источника, вопрос 30-летнего Сергеева должен быть решен в пятницу на заседании совета директоров «Крыльев».
В то же время «Зенит» пытается сорвать трансфер «Динамо» в пользу «Спартака». Эта ситуация влияет на принятие решения о будущем футболиста.