PSJ klublar chempionatida yetakchilik qilmoqda
Goal nufuzli portalining jurnalistlari Amerika Qo‘shma Shtatlarida o‘tkazilayotgan Klublar jahon chempionati bo‘yicha o‘z reytinglarini e’lon qildilar. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Reytingning birinchi pog‘onasida 2024/2025 mavsumida qatnashgan barcha to‘rtta turnirni, jumladan Chempionlar ligasini ham yutgan PSJ jamoasi joylashgan. Reytingda ikkinchi o‘rinni Real egallagan.
Uchlikni esa Chelsea yakunlaydi. Chelsea uchun musobaqa yo‘li nisbatan osonroq bo‘ldi, chunki Manchester Siti va Inter jamoalari musobaqadan chiqib ketishdi.
Chelsea chorak finalda Palmeirasga qarshi o‘ynaydi, yarim finalda esa Fluminense va Al-Hilal o‘rtasidagi g‘olib bilan to‘qnash kelishi mumkin. Keyingi o‘rinlarda Fluminense, Bayern, Al-Hilal, Palmeiras va Borussia jamoalari turibdi.
Klublar jahon chempionati chorak final o‘yinlari 4 va 5 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi. Ushbu musobaqa jahon miqyosida katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘z kuchlarini sinab ko‘rishmoqda.

PSJ ведет в чемпионате клубов
Журналисты авторитетного портала Goal опубликовали свои рейтинги по клубному чемпионату мира, который проходит в Соединенных Штатах Америки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На первой строчке рейтинга расположилась команда ПСЖ, которая выиграла все четыре турнира, в которых участвовала в сезоне 2024/2025, включая Лигу чемпионов. Второе место занимает Реал.
Тройку замыкает Челси. Для Челси путь в турнире оказался относительно легче, так как команды Манчестер Сити и Интер выбыли из соревнования.
Челси сыграет в четвертьфинале против Палмейраса, а в полуфинале может встретиться с победителем матча между Флуминенсе и Аль-Хилялем. На следующих местах расположены команды Флуминенсе, Байерн, Аль-Хиляль, Палмейрас и Боруссия.
Четвертьфинальные матчи клубного чемпионата мира пройдут 4 и 5 июля. Этот турнир вызывает большой интерес на мировом уровне, и команды испытывают свои силы.