Ispaniyalik Algvasil Saudiya Arabistonida murabbiy boʻldi
Ispaniyalik mutaxassis Imanol Algvasil Saudiya Arabistonining Al-Shabab klubi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Al-Shabab joriy mavsumdan oldin turk murabbiy Fatih Terim boshchiligida chempionatda oltinchi o‘rinni egallagan edi.
Algvasil 2011 yildan buyon o‘zining vatani hisoblangan Real Sosyedad klubida faoliyat yuritgan. 2018 yilda u ushbu klubning bosh murabbiyi bo‘ldi va ikki yil o‘tib Ispaniya kubogini qo‘lga kiritdi.
Uch oy oldin Algvasil rahbariyat bilan kelishmovchiliklar tufayli jamoani tark etishi ma’lum bo‘ldi. 53 yoshli mutaxassis xizmatlariga Sevilla klubi qiziqish bildirgan.
Shuningdek, yozda uning nomzodi Bayer va Portu klublari tomonidan ham ko‘rib chiqilgan. Algvasilning yangi jamoasi oldida ko‘plab vazifalar turibdi va uning faoliyati Saudiya futboli uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Испанец Алгвасил стал тренером в Саудовской Аравии
Испанский специалист Иманоль Альгвасил назначен главным тренером клуба Аль-Шабаб из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Аль-Шабаб занял шестое место в чемпионате под руководством турецкого тренера Фатиха Терима в прошлом сезоне.
Альгвасил с 2011 года работал в клубе Реал Сосьедад, который является его родным. В 2018 году он стал главным тренером этого клуба и через два года завоевал Кубок Испании.
Три месяца назад стало известно, что Альгвасил покинет команду из-за разногласий с руководством. 53-летний специалист вызвал интерес со стороны клуба Севилья.
Также летом его кандидатура рассматривалась клубами Байер и Порту. Перед новым клубом Альгвасила стоят множество задач, и его работа ожидается как важная для футбола Саудовской Аравии.
Команда Аль-Шабаб ставит перед собой цель добиться более высоких результатов под руководством нового тренера.