Lusiano Vega transferini yuqori baholadi
Zenit hujumchisi Lusiano Gondu argentinalik himoyachi Roman Veganing Sankt-Peterburg klubi bilan shartnoma imzolashini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zenit jamoasi 4 iyul kuni Vega transferini e’lon qildi. Yangi futbolchi o‘zining yangi jamoasining do‘stlik uchrashuvida Makhachkala Dinamo jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinini tribunadan kuzatdi.
Lusiano Gondu klub matbuot xizmati orqali aytishicha, Vega shaharga va klubga tez moslashib, maydonda o‘zini tezroq ko‘rsatishni boshlaydi. U futbolchining qobiliyatini yaxshi biladi va unga katta iste’dod ega ekanligini ta’kidladi.
Lusiano va Roman uzoq yillardan beri do‘st bo‘lib kelishadi. Avval himoyachi Argentinos Xunior jamoasida o‘ynagan.
Zenit 21 yoshli futbolchi bilan besh yillik shartnoma tuzdi. Bu transfer klub uchun muhim qadam bo‘lib, yangi himoyachining jamoaga kuch va tajriba olib kelishi kutilmoqda.
Vega o‘zining tezda moslashishi va maydonda samarali o‘yin ko‘rsatishi bilan jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga yordam beradi. Zenit muxlislari yangi himoyachining faoliyatini katta qiziqish bilan kuzatmoqda.

Лусиано Вега трансфер был высоко оценен
Нападающий Зенита Лусиано Гонду высоко оценил подписание контракта аргентинского защитника Романа Веги с клубом из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Зенит объявила о трансфере Веги 4 июля. Новый футболист наблюдал за игрой своей новой команды против махачкалинского Динамо с трибуны на товарищеском матче.
По словам Лусиано Гонду, Вега быстро адаптируется к городу и клубу и начнет проявлять себя на поле. Он хорошо знает способности футболиста и подчеркнул, что у него большой талант.
Лусиано и Роман дружат уже много лет. Ранее защитник играл за команду Аргентинос Хуниор.
Зенит подписал пятилетний контракт с 21-летним футболистом. Этот трансфер является важным шагом для клуба, и ожидается, что новый защитник принесет команде силу и опыт.
Вега поможет укрепить защитную линию команды своей быстрой адаптацией и эффективной игрой на поле. Болельщики Зенита с большим интересом следят за карьерой нового защитника.