Kaliningradning "Baltika" jamoasi 2025/2026 yilgi RPL mavsumida jamoani saqlab qolish uchun kurashishni emas, balki birinchi sakkizlikka kirish uchun harakat qilishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning bosh direktori Ravil Izmaylov bu rejalar bilan bo‘lishdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, nafaqat rahbariyat, balki murabbiylar shtabi va o‘yinchilar o‘zlariga teng yoki biroz kuchliroq raqiblar bilan, ayniqsa pastki sakkizlikdagi jamoalar bilan teng raqobat qilishni maqsad qilgan.
Shuningdek, ular imkon qadar muxlislarni RPLning yirik jamoalariga qarshi g‘alabalar bilan quvontirishni xohlamoqda. O‘tgan mavsumda "Baltika" Rossiya futbolining yuqori ligasida bir yillik tanaffusdan so‘ng Birinchi liga g‘olibi bo‘lib, to‘g‘ridan-to‘g‘ri RPLga qaytgandi.
Mavsum davomida jamoa bosh murabbiyini almashtirdi va hozirda jamoani Andrey Talalayev boshqarmoqda. Shu bilan birga, "Baltika" o‘zining yangi mavsumdagi maqsadlari bilan katta umidlarni bog‘lamoqda va raqobatbardosh o‘yinlar orqali yuqori natijalarga erishishni ko‘zlamoqda.
Ularning rejalariga ko‘ra, jamoa faqat saqlab qolish uchun emas, balki yuqori o‘rinlar uchun kurashib, muxlislarni xursand qilmoqchi. Bu esa Rossiya futbolida yangi davrning boshlanishi sifatida qabul qilinmoqda.

Команда Балтика стремится к высокой восьмёрке в РПЛ
Команда "Балтика" из Калининграда планирует не только бороться за сохранение в РПЛ в сезоне 2025/2026, но и стремится войти в первую восьмерку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Генеральный директор клуба Равиль Измайлов поделился этими планами. По его словам, не только руководство, но и тренерский штаб и игроки ставят перед собой цель конкурировать с соперниками равного или чуть более сильного уровня, особенно с командами из нижней части таблицы.
Кроме того, они хотят радовать болельщиков победами над крупными командами РПЛ. В прошлом сезоне "Балтика" вернулась в РПЛ, став победителем Первой лиги после годичного перерыва в высшем дивизионе российского футбола.
В течение сезона команда сменила главного тренера, и сейчас команду возглавляет Андрей Талалаев. При этом "Балтика" связывает большие надежды с новыми целями на сезон и стремится достичь высоких результатов через конкурентоспособные игры.
По их планам, команда хочет не только сохранить место, но и бороться за высокие позиции, радуя болельщиков. Это воспринимается как начало новой эпохи в российском футболе.