Paulu Barboza Diogu Jotaning halokati haqida fikr bildirdi
Futbol agenti Paulu Barboza Portugaliya terma jamoasi va "Liverpul" klubi hujumchisi Diogu Jotaning halok bo‘lishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi avtokhalokatda vafot etdi. Barboza matbuotga bergan intervyusida, Portugaliyada katta motam e'lon qilinganini, bu katta yo‘qotish ekanini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, Jota juda ko‘p odamlar tomonidan sevilar, u hech qachon yulduz kasalligiga chalinishmagan. Bu voqea juda dahshatli va achinarli.
O‘tgan mavsumda Diogu Jota "Liverpul" bilan Angliya Premer-ligasining chempioni bo‘lgan. Shuningdek, u Portugaliya milliy jamoasi safida Yevropa millatlar ligasida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan.
So‘nggi mavsumda Jota Angliya Premer-ligasida 26 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Uning halok bo‘lishi nafaqat oilasi va do‘stlari uchun, balki barcha futbol ixlosmandlari uchun katta qayg‘u bo‘ldi.
Jotaning sportdagi faoliyati va insoniy fazilatlari ko‘plarga namuna bo‘lib xizmat qilgan. Futbol olamida uning nomi doimo yodda qoladi.

Паулу Барбоза высказался о гибели Диогу Жоты
Футбольный агент Паулу Барбоза высказался о гибели нападающего сборной Португалии и клуба "Ливерпуль" Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
28-летний футболист погиб в автокатастрофе. Барбоза в интервью для прессы отметил, что в Португалии объявлен большой траур, это большая утрата.
По его словам, Жоту любили многие люди, он никогда не страдал от звездной болезни. Это событие очень ужасное и печальное.
В прошлом сезоне Диогу Жота стал чемпионом Английской Премьер-лиги с "Ливерпулем". Также он стал победителем Лиги наций Европы в составе сборной Португалии.
В последнем сезоне Жота сыграл в 26 матчах Английской Премьер-лиги, забил 6 голов и сделал 3 голевые передачи. Его гибель стала большой утратой не только для семьи и друзей, но и для всех футбольных болельщиков.
Спортивная карьера Жоты и его человеческие качества служили примером для многих. Имя его всегда будет в памяти футбольного мира.